Projekt Kobiety - Władza

od 27 kwietnia
2017
do 14 maja
2017
Warszawa
Projekt Kobiety

Projekt „Kobiety” to autorski projekt fotografa Maksymiliana Ławrynowicza, który fotografią i etiudami filmowymi opowiada o kobietach. Nie są to jednak kobiety uległe. Są to postaci niepokojące, namiętne, budzące respekt – często strach. Zarówno te słynące z piękna, jak i te, które w kartach historii zapisały się jako doskonałe władczynie, podstępne hrabiny, romantyczne i oddane partnerki czy namiętne kochanki. 
Kobiety - Władza
"Władza jest kobietą. Kobiety zawsze wpływały na losy świata. Często to właśnie one decydowały o losach całych narodów, wyznaczały granice państw, były paniami życia i śmierci swoich poddanych – tłumaczy temat wystawy jej autor. Władza potrzebuje ambicji, inteligencji, urody i nieprzejednanego przekonania, że wbrew uprzedzeniom należy wykorzystać sprzyjające okoliczności i osiągnąć sukces. Takie właśnie są Kobiety Władzy. Kobieta korzysta z okazji. Zdobywa ją podstępem, siłą, tudzież niecodzienną inteligencją. Daje mężczyznom złudzenie, że to oni decydują, jednocześnie wykorzystuje jakąś ich słabość.

W tym projekcie zobaczymy trzydzieści wyjątkowych wizerunków kobiet z historii Francji, Polski i Anglii. Wśród nich znalazły się m.in.: Elżbieta Tudor, córka Henryka VIII, królowa Anglii czy Diane de Poitiers, pochodząca ze znakomitego rodu, najbardziej wpływowa faworyta Króla Francji Henryka Walezjusza. Te kobiety były prekursorkami tego, co dzisiaj nazywamy PRem i kreacją wizerunku. Dobrze wiedziały, jak chcą być postrzegane. Łącząc historię, modę i wizaż chciałem odpowiedzieć sobie na proste pytanie: jak wyglądałaby dzisiaj królowa Elżbieta I na okładce Vouge’a? Jak dzisiaj wyglądałyby te niezwykłe postaci, skryte za kunsztownym makijażem i przemyślaną stylizacją? Ciekawi mnie jak odbierze to współczesna publiczność. Wystawie towarzyszy wizualizacja wideo oraz kreacje modowe Secret Place, Riny Cossack oraz Kate Artymowskiej. Twarzą wystawy została aktorka Anna Czartoryska-Niemczycka."

M. Ławrynowicz


WERNISAŻ:
 
Hala Koszyki, 27 kwiecień g. 19:00
 
_________________________________________________

WYDARZENIE:
 
https://www.facebook.com/events/141433063055584/?notif_t=plan_user_joined&notif_id=1491479341778407
 

Wydarzenia w Twoim mieście


24
listopada

Przydatne strony