Sportowa Francja, kino plenerowe na Agrykoli

06 lipca
2017
13 lipca
2017
20 lipca
2017
27 lipca
2017
Warszawa
Instytut Francuski w Polsce, we współpracy z Carrefour Polska, przygotował specjalny cykl filmowy dla amatorów sportu. W ramach Filmowej Stolicy Lata, w każdy czwartek lipca na warszawskiej Agrykoli będzie można obejrzeć filmy promujące poszczególne dyscypliny olimpijskie. Zaczynamy 6 lipca filmem opowiadającym historię zdobywcy złotego medalu w jeździe konnej na Olimpiadzie w Seulu. 13 lipca wypłyniemy w morze razem z bohaterem filmu „Samotny rejs”, 20 lipca dowiemy się, w jaki sposób kajakarstwo może pomóc w przezwyciężeniu kryzysu wieku średniego, a 27 lipca, na dwa dni przed startem Tour de Pologne nominowane do Oskarów „Trio z Belleville” opowie o trudnej karierze pewnego rowerzysty.
Wstęp wolny!
Pokazy zorganizowane w ramach promocji kandydatury Paryża na gospodarza letnich Igrzysk Olimpijskich w 2024 roku.

1. czwartek 6 lipca 2017 godz. 21.45
Jappeloup reż. Christian Duguay, Francja, 2013,
Obsada: Guillaume Canet, Marina Hands, Daniel Auteuil
Na początku lat 80. Pierre Durand porzuca obiecującą karierę prawniczą, by bez reszty poświęcić się swojej pasji, skokom przez przeszkody na koniu.
Wspierany przez ojca zawodnik stawia wszystko na konia, w którego nikt nie wierzy. Jappeloup jest zbyt mały, zbyt narowisty, zbyt chimeryczny. Obok licznych wad ma jednak rozmaite talenty, w tym nadzwyczajny odskok. Jeździec i koń uczestniczą w kolejnych konkursach, czynią postępy, zdobywają renomę w świecie jeździectwa. Na Igrzyskach Olimpijskich w Los Angeles ponoszą jednak druzgoczącą klęskę. Wówczas Pierre uświadamia sobie własne słabości. Dzięki pomocy swojej żony Nadii oraz opiekunki konia, Raphaëlle, zdobywa zaufanie Jappeloupa i nawiązuje z nim relację, która umożliwi ich duetowi start na olimpiadzie w Seulu w 1988 roku.


2. czwartek 13 lipca 2017 godz. 21.45
Samotny rejs (En solitaire) reż. Christophe Offenstein, Francja 2013, 100 min
Obsada: François Cluzet, Samy Seghir, Virginie Efira
Utytułowany żeglarz Yann Kermadec (François Cluzet) w ostatniej chwili decyduje się zastąpić kontuzjowanego przyjaciela Franka Drevila (Guillaume Canet) w regatach Vendée Globe – słynnym samotnym wyścigu dookoła świata. Kermadecowi udaje się wyjść na prowadzenie i mimo ciężkich warunków atmosferycznych pewnie zmierza do celu, gdy nieoczekiwanie na pokładzie odkrywa pasażera na gapę. Obecność nastoletniego Afrykańczyka to pogwałcenie zasad regulaminu.


3. czwartek 20 lipca 2017 godz. 21.45
Wyprawa (Comme un avion) reż. Bruno Podalydès, Francja 2015, 105 min
Obsada: Bruno Podalydès, Sandrine Kiberlain, Agnès Jaoui, Vimala Pons
Michel od zawsze marzy o byciu pilotem. Jednak kiedy kończy 50 lat odkrywa w sobie inną  pasję – kajakarstwo. Natychmiast kupuje w sieci składany kajak i cały potrzebny sprzęt i zaczyna przygotowania do wielkiej wyprawy. Na początku ćwiczy wiosłowanie na sucho w swoim salonie, ale żona Rachelle przekonuje go, aby wyruszył w podróż za swoim marzeniem. Gdyby tylko wiedziała dokąd trafi jej mąż…4. czwartek 27 lipca 2017 godz. 21.45
Trio z Belleville (Les Triplettes de Belleville) reż. Sylvain Chomet, Francja 2003, 80 min
Wychowywany przez babcię Champion jest samotnym, małym chłopcem, któremu radość sprawia tylko zabawa z psem Bruno i jazda na rowerze. Zauważając jego pasję, babcia – Madame Souza – postanawia poddać malca rygorystycznemu treningowi. Mijają lata i Champion staje się godny swego imienia. Jako doskonały kolarz kwalifikuje się do słynnego wyścigu Tour de France. Jednak podczas jednego z etapów, Champion zostaje porwany przez dwóch tajemniczych mężczyzn w czerni. Madame Souza i wierny pies Bruno wyruszają, by ocalić chłopca. Jeszcze nie wiedzą, że przyjdzie im przepłynąć ocean i dotrzeć do wielkiego miasta Belleville…


 
 

Wydarzenia w Twoim mieście


21
kwietnia

Nasze filmy

Przydatne strony