08 grudnia
2011
Warszawa
Z okazji wydania po polsku książki Rolanda Barthes'a  pt. Roland Barthes, wydawnictwo słowo/obraz terytoria, Orgia Myśli i Instytut Francuski w Warszawie zapraszają na spotkanie poświęcone książce i jej autorowi.


Wśród najwybitniejszych umysłów XX wieku Roland Barthes zajmuje miejsce szczególne. Porzucał kolejne teorie i koncepcje, zanim inni zdążyli się z nimi na dobre zapoznać. Z semiotyka i strukturalisty stał się w ostatnich latach życia piewcą „przyjemności tekstu” oraz „dyskursu miłosnego”. Roland Barthes to książka o tej niezwykłej postaci – książka, którą autor Mitologii  napisał o sobie samym. Poręczny słownik nieporęcznej, bo zawsze wymykającej się opisowi egzystencji. Arcywzór ponowoczesnej autobiografii. W epoce, w której każdy pisze o sobie, nikt nie uczynił tego równie przenikliwie jak Roland Barthes.


W debacie udział wezmą: Paulina Kwiatkowska i Wojciech Michera z Instytutu Kultury Polskiej oraz Wiktor Rusin z Orgii Myśli.


Spotkanie odbędzie się po polsku i będzie miało miejsce w czwartek, 8 grudnia o godzinie 19:00 w Mediatece Instytutu Francuskiego w Warszawie.


Książkę «Roland Barthes» wydano po polsku z pomocą Programu wsparcia wydawniczego Boy-Żeleński. W Mediatece wypożyczyć można liczne książki autora oraz tytuły mu poświęcone, a także nagrania z debat i konferencji. Odszukać je można w naszym katalogu.

Przydatne strony