Środy à la française w kinie Agrafka !

02 grudnia
2015
09 grudnia
2015
16 grudnia
2015
Kraków
2, 9 i 16 grudnia  kino Agrafka i Instytut Francuski zapraszają na pokazy francuskich filmów z polskimi napisami.


 


 

2 grudnia, godz. 20:00

MIEJSCE NA ZIEMI


reż. Fabienne Godet, z udziałem : Benoît Poelvoorde, Ariane Labed, Max Baissette de Malglaive Francja/Belgia, 2013, 100’


Antoine jest wesołym, choć pełnym goryczy fotografem. Jego jedynym przyjacielem jest syn sąsiadki, siedmioletni Mateo. Pewnego dnia Antoine słyszy dźwięk pianina dochodzący z budynku na przeciwko. Oczarowany muzyką, zaczyna mieć obsesję na punkcie Eleny, pięknej i zarazem tajemniczej pianistki. Stara się uchwycić ją na swoich fotografiach, gdy tylko ma okazję. Wkrótce Antoine nawiązuje relację z Eleną, która sprawia, że mężczyzna wreszcie znajduje swoje miejsce na ziemi.


 

9 grudnia, godz. 20:00

ODDYCHAJ

reż. Melanie Laurent, z udziałem: Z Joséphine Japy, Lou de Laâge, Isabelle Carré, Claire Keim Francja 2014, 91’


Charlie ma 17 lat. To wiek, w którym życie kręci się wokół wyjść z przyjaciółmi, ideałów, silnych emocji i namiętności. Sarah dopiero co przyjechała do miasta. Jest piękna, odważna, ma interesującą przeszłość i silną osobowość. Szybko staje się popularna. Sarah wybiera Charlie.


 

16 grudnia, godz. 20:00

PIOSENKI O MIŁOŚCI

reż. Christophe Honore, z udziałem : Louis Garrel, Ludivine Sagnier, Clotilde Hesme, Francja 2007, film muzyczny, 91’


Akcja filmu toczy się w Paryżu. Ismael mieszka pod jednym dachem z Julie. Postanawiają oni jednak, aby do ich związku wkroczył ktoś trzeci – Alice, która jest współpracownicą Ismaela. Pewnego dnia jednak, podczas wspólnego wypadu na koncert ma miejsce pewna tragedia, która zmienia całkowicie bieg ich życia.

Wydarzenia w Twoim mieście


04
sierpnia

Nasze filmy

Przydatne strony