Sylvie Guillem: gwiazda zatańczy w Łodzi

07 maja
2011
08 maja
2011
Łódź
Tegoroczna, 21 edycja Łódzkich Spotkań Baletowych (29.04- 5.06), przebiegać będzie pod hasłem „Wybitni choreografowie XX wieku".  Festiwal ma na celu upowszechnianie sztuki baletowej  we wszystkich formach; od tańca klasycznego po współczesny.

W programie zaprezentowane zostaną choreografie największych twórców:  George'a Balanchine'a, Maurice'a Béjarta, Williama Forsythe'a, Akrama Khana, Russella Maliphanta i wielu innych. Specjalnym gościem w tym roku  jest francuska tancerka Sylvie Guillem, która 7 i 8 maja zaprezentuje składający się z czterech krótkich form spektakl pt.:  «Push», który powstał we współpracy z Russelem Maliphantem.

7.05, 8.05, godz.19, «Push», Sylvie Guillem i Russell Maliphant, Teatr Wielki w Łodzi, Plac Dąbrowskiego.


Więcej informacji o festiwalu na stronie:  www.operalodz.com/lsb.

[youtube width="425" height="235"]http://www.youtube.com/watch?v=yHv2R3LDbbk[/youtube]Sylvie Guillem, urodziła się w Paryżu. W wieku 16 lat dołączyła do zespołu baletowego Opery Paryskiej. W 1984 po swoim występie  w „Jeziorze łabędzim", Rudolf Nuriejew okrzyknął ją gwiazdą tańca. Miała wtedy 19 lat. W 1989 opuściła operę Paryską  i przeniosła się do The Royal Ballet w Londynie.  Sylvie Guillem występuje na największych międzynarodowych scenach:  Lizbona, Pekin, Petersburg,  Ateny, San Francisco, Sydney...


Ze wsparciem

Wydarzenia w Twoim mieście


16
listopada

Przydatne strony