Szkolenie w zakresie realizacji filmów krótkometrażowych i Festiwal Frankofilm

Warszawa
Pod koniec stycznia stowarzyszenie Artownia we współpracy z Fundacją Zygmunt Zaleski Stichting, Ambasadą Francji w Polsce i Instytutem Francuskim w Polsce, przeprowadziło w Instytucie Francuskim szkolenie w zakresie realizacji filmów krótkometrażowych.

Szkolenie było przeznaczone dla nauczycieli, którzy zamierzają pomagać uczniom w kręceniu filmów.

Szkolenie rozpoczęto od pokazu filmu « La dette » Rafaela Lewandowskiego i klasy mistrzowskiej poprowadzonej przez reżysera. Następnie uczestnicy uczyli się pisać scenariusz (pod kierunkiem reżyserki i scenarzystki Teresy Czepiec), nagrywać dźwięk i obraz (z Janem Boguszewskim, inżynierem dźwięku i Loïkiem Gatteau, operatorem), a na koniec montować nagrany materiał (z Miloszem Hermanowiczem).

Uczestnicy pochodzący z LO nr 1 (Marcinek) w Poznaniu, ze SP i Liceum im. René Goscinnego w Warszawie, ze SP nr 364 w Warszawie oraz z Liceum Pabla Nerudy z Pragi już teraz umówili się, że przyjadą na 15 edycję festiwalu Frankofilm do Zielonej Góry w maju br., by się wykazać nabytymi w trakcie trzydniowego szkolenia umiejętnościami.

Frankofilm to doroczne spotkanie młodzieży zakochanej w kinie. Co roku zespoły z Niemiec, Belgii, Francji, Republiki Czeskiej, Rumunii i oczywiście Polski przyjeżdżają na festiwal ze swoimi filmami krótkometrażowymi, które są oceniane przez francusko-polskie jury. Współzawodnictwo dopełniają chwile rozrywki i warsztaty prowadzone przez ekspertów od kinematografii.

Do udziału w tegorocznej edycji zapisało się 77 zespołów filmowych, w tym 57 z Polski.

Nowości festiwalowe na stronie http://frankofilm.pl/fr/accueil/ lub  https://www.facebook.com/fcfpologne/
 

Instytut Francuski w Polsce

VARSOVIE
ul. Widok 12
00-023 Warszawa
22 505 98 18/28
+ Napisz do nas

CRACOVIE
ul. Stolarska 15
31-043 Kraków
12 424 53 50
+ Napisz do nas

Partnerzy:

Przydatne strony