Tyrania wyboru i Sztuka miłości" - dwie konferencje z cyklu "Spojrzenie Innego-Spotkania z Lacanem

Warszawa

[caption id="attachment_27629" align="alignnone" width="440" caption=" La Naissance de Vénus déesse d'amour"][/caption]Sinthome-Grupa Psychoanalizy Lacanowskiej
wraz z Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, przy wsparciu Instytutu Francuskiego w Warszawie zapraszają na wykłady Renaty Salecl :
3 listopada 2009 « Tyrania wyboru : Podmiotowość jako wyzwanie dla sztuki»
4 listopada 2009 «Sztuka miłości» w ramach cyklu: Spojrzenie Innego-Spotkania z Lacanem.


Centrum Sztuki Wspólczesnej Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2, Warszawa godzina 19.00.

Wstęp 30 PLN, liczba miejsc ograniczona.Wykłady w języku angielskim, z tłumaczeniem symultanicznym.

Wykładom towarzyszy promocja książki Renaty Salecl (Per)wersje miłości i nienawiści.

Sprzedaż biletów : od 27 października w kasie CSW, codziennie (poza dniami świątecznymi) w godz.12.00 - 19.00, w piątek do 21.00.

Więcej informacji na www.sinthome.pl.

Podajemy e-mail: kontakt@sinthome.pl

Renata Salecl jest filozofem i socjologiem; wykłada na Uniwersytecie w Lublanie, na London School of Economics i w Cardozo School of Law w Nowym Jorku. Jest autorką wielu publikacji odnoszacych się do teorii Lacana (m.in. Gaze and Voice as Love Objects, Love Anxieties, (Per)versions of Love and Hate). Renata Salecl występuje także z odczytami w czasie seminariów "Lacan po angielsku" organizowanych co dwa lata przez Szkole Psychoanalizy Forów Pola Lacanowskiego - Francja (Ecole de Psychanalyse des Forums Du Champ Lacanien - France), które gromadzi w Paryżu osoby zainteresowane teorią i praktyką psychoanalizy lacanowskiej z USA, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Australii czy Izraela.


Wydarzenia w Twoim mieście


16
listopada

Przydatne strony