Uroczysta kolacja na zakończenie rezydencji literackiej „10 sur 10”

09 marca
2019
Warszawa
W sobotę 9 marca 2019 roku Ambasador Francji Pierre Lévy na zaproszenie Międzynarodowego Centrum Teatralnego Drameducation uczestniczył w uroczystej kolacji wydanej na zakończenie rezydencji literackiej „10 sur 10” w Pałacu Brunów. W ciągu dwóch tygodni 10 francuskojęzycznych dramatopisarzy z Belgii, Kamerunu, Kanady, Francji i Szwajcarii przetwarzało sztuki Moliera z myślą o młodzieży uczącej się języka francuskiego. Drameducation zaprosił swoich partnerów instytucjonalnych i prywatnych, przedstawicieli ambasad, delegatur i instytutów francuskojęzycznych w Polsce oraz Międzynarodowej Organizacji Frankofonii, by uczcić zakończenie rezydencji oraz podziękować autorom, którzy podjęli to molierowskie wyzwanie. Tegoroczna rezydencja została zorganizowana z udziałem Comédie-Française.
Projekt „10 sur 10” promuje współczesną, dynamiczną frankofonię i wizerunek żywego, nowoczesnego języka francuskiego. Umożliwia młodzieży wystawienie sztuk opartych na tekstach napisanych specjalnie dla nich przez współczesnych dramatopisarzy.
Z ciekawością czekamy na Międzynarodowy Festiwal Teatrów Frankofońskich w czerwcu w Poznaniu, w trakcie którego licealiści z Polski i zagranicy będą mogli podzielić się swoją pasją teatralną oczywiście po francusku i wystąpić na scenie w sztukach opartych na tekstach ze zbioru „10 sur 10”. Również w czerwcu zostaną wydane dramaty napisane na podstawie dzieł Moliera przez Guillaume’a Corbeila, Emmanuelle delle Piane, Lucie Depauw, Marie Fourquet, Isabelle Hubert, Emmelyne Octavie, Kuama Tawa, Rebbecę Vaissermann, Laurenta Van Wettera et Dorothée Zumstein. Gratulujemy autorom wykonanej pracy! Dziękujemy zespołowi Drameducation pod kierunkiem Iris Munos i Jana Nowaka za ich bezgraniczne zaangażowanie na rzecz teatru frankofońskiego w Polsce.
 

Instytut Francuski w Polsce

VARSOVIE
ul. Widok 12
00-023 Warszawa
22 505 98 00
+ Napisz do nas

CRACOVIE
ul. Stolarska 15
31-043 Kraków
12 424 53 50
+ Napisz do nas

Przydatne strony