Uroczyste wręczenie LabelFrancEducation Szkole Podstawowej „La Fontaine” w Warszawie

21 maja
2019
Warszawa
We wtorek 21 maja Szkoła Podstawowa „La Fontaine” w Warszawie świętowała przyznanie francuskiego wyróżnienia LabelFrancEducation w trakcie uroczystości zorganizowanej przez nauczycieli z udziałem uczniów, na której gościli pan Georges Diener, radca ds. współpracy kulturalnej Ambasady Francji i dyrektor Instytutu Francuskiego, pani Agnieszka Porębska reprezentująca burmistrza dzielnicy Wilanów, pani Fabienne Ricordel, attachée ds. współpracy edukacyjnej i pani Roselyne Marty, attachée ds. współpracy językowej.
Na wstępie pani Anna Nowacka-Devillard i pani Kaja Olechowska, założycielki i członkinie zarządu szkoły, przypomniały historię powstania szkoły od pomysłu jej utworzenia po dzień dzisiejszy i serdecznie podziękowały gronu nauczycielskiemu za zaangażowanie w codzienną pracę.  Następnie pan Georges Diener pogratulował szkole „La Fontaine” dołączenia do grona 285 szkół LabelFrancEducation z 53 krajów, w których uczy się ponad 110 tys. dzieci oraz wręczył dyrektorce szkoły pani Kindze Pawelec tablicę potwierdzającą nadanie LabelFrancEducation.
LabelFrancEducation jest przyznawany przez francuskie Ministerstwo ds. Europy i Spraw Zagranicznych, by uhonorować zagraniczne szkoły, które prowadzą nauczania dwujęzyczne z językiem francuskim na wysokim poziomie, propagując w ten sposób język i kulturę francuską.
Gratulujemy szkole La Fontaine!
 

Instytut Francuski w Polsce

VARSOVIE
ul. Widok 12
00-023 Warszawa
22 505 98 18/28
+ Napisz do nas

CRACOVIE
ul. Stolarska 15
31-043 Kraków
12 424 53 50
+ Napisz do nas

Partnerzy:

Przydatne strony