Uroczystość wręczenia LabelFrancEducation Szkole Podstawowej nr 12 im. Powstańców Śląskich w Warszawie

07 listopada
2019
Warszawa
Dnia 7 listopada 2019 roku w trakcie uroczystości zorganizowanych w Szkole Podstawowej nr 12 w Warszawie ambasador Francji w Polsce pan Frédéric Billet, w obecności pani Renaty Kaznowskiej, wiceprezydenta Warszawy, pana Aleksandra Ferenza, burmistrza Dzielnicy Śródmieście, pana Pawła Martofela, zastępcy burmistrza Dzielnicy Śródmieście, pani Beaty Murawskiej, wicedyrektora Biura Edukacji Urzędu m. st. Warszawy oraz pana Przemysława Ogonowskiego, zastępcy dyrektora Wydziału Kształcenia Ogólnego Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, wręczył przyznany szkole LabelFrancEducation.

Szkoła Podstawowa nr 12 należąca do sieci polskich szkół z oddziałami dwujęzycznymi z językiem francuskim i jedyna szkoła podstawowa w Polsce, która oferuje nauczanie języka francuskiego jako pierwszego języka obcego już od pierwszej klasy, dołączyła do grona 9 polskich szkół wyróżnionych certyfikatem jakości i odtąd należy do światowej sieci tych szkół złożonej z 395 placówek położonych w 59 krajach, w których uczy się blisko 110 000 uczniów. LabelFrancEducation jest szczególnym wyróżnieniem nadawanym przez francuskie Ministerstwo ds. Europy i Spraw Zagranicznych szkołom zagranicznym, które podjęły się i realizują ambitne zadanie nauczania języka francuskiego w rozszerzonym wymiarze godzin oraz wybranych przedmiotów w języku francuskim.

Przyznanie LabelFrancEducation jest uwieńczeniem działań szkoły, zaangażowania pani dyrektor Iwony Stępniak, grona pedagogicznego, a zwłaszcza nauczycieli języka francuskiego i przedmiotów nauczanych po francusku, oraz pracowników administracyjnych.

Szkoła zaprosiła do wspólnego świętowania tego wydarzenia swoich frankofońskich partnerów, w tym Ambasadę Szwajcarii w Polsce, Uniwersyteckie Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języków Obcych, Liceum im. Narcyzy Żmichowskiej w Warszawie.

Uroczystość była również uczczeniem 100 rocznicy Powstań Śląskich, którą uświetnił występ tradycyjnego śląskiego zespołu Kamratki ze Szkoły Podstawowej z Tworoga również noszącej imię Powstańców Śląskich.
Gratulujemy Szkole nr 12 otrzymania LabelFrancEducation!
 

Instytut Francuski w Polsce

VARSOVIE
ul. Widok 12
00-023 Warszawa
22 505 98 00
+ Napisz do nas

CRACOVIE
ul. Stolarska 15
31-043 Kraków
12 424 53 50
+ Napisz do nas

Partnerzy:

Nasze filmy

Przydatne strony