Uroczystość wręczenia nagród w konkursie « 10 słów »

01 czerwca
2017
Warszawa

W Dzień dziecka 1 czerwca br. laureaci konkursu zostali zaproszeni do Szkoły Amerykańskiej w Konstancinie pod Warszawą na uroczystość wręczenia nagród.
 
Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych z Warszawy i okolic. Jest organizowany od czterech lat przez Instytut Francuski w Warszawie i szkoły podstawowe, które zgłoszą się do współpracy. Co roku inna szkoła gości w swoich murach laureatów. W tym roku w konkursie wzięło udział 8 szkół: American School of Warsaw, International Trilingual School of Warsaw, Prywatna Żeńska Szkoła Podstawowa nr 78 im. Cecylii Plater Zyberkówny, Szkoła Języka Francuskiego Chouette, Szkoła nr 12 im. Powstańców Śląskich, Szkoła nr 279 im. Batalionów Armii Krajowej, Szkoła Towarzystwa Edukacyjnego Vizja, The Canadian School of Warsaw.

 

Nauczycielki języka francuskiego uczące w Szkole Amerykańskiej. pani Anna Grzegorowska, pani Monika Świerczewska-Bar oraz pani Monika Harasimowska-Słupczyńska, przygotowały wystawę prac uczniów i spektakl piosenek francuskich w wykonaniu uczniów różnych narodowości. Nagrody – dyplom, książka i plakat – zostały wręczone przez dyrektora Szkoły Amerykańskiej pana Jona P. Zurfluha oraz dyrektora Instytutu Francuskiego w Polsce pana Stanislasa Pierreta, któremu towarzyszyli pan Xavier Wasson, attaché ds. współpracy edukacyjnej i pani Roselyne Marty, attachée ds. współpracy językowej.

Na koniec gospodarze oprowadzili uczestników uroczystości po szkole. Dzieci i dorośli byli zachwyceni wizytą.
 
Prace uczniów zostaną wkrótce zamieszczone na naszej stronie.
 
Tymczasem, zachęcamy do obejrzenia filmu zamieszczonego na stronie Szkoły Amerykańskiej, który przedstawia pracę uczniów.
 
https://www.facebook.com/AmericanSchoolWarsaw/videos/1507780175940188/


Instytut Francuski w Polsce

VARSOVIE
ul. Widok 12
00-023 Warszawa
22 505 98 00
+ Napisz do nas

CRACOVIE
ul. Stolarska 15
31-043 Kraków
12 424 53 50
+ Napisz do nas

Przydatne strony