Warsztaty w języku francuskim w SP nr 12 w Warszawie

Warszawa
W ciągu ostatnich kilku miesięcy asystentka języka francuskiego w Instytucie Francuskim w Polsce Alicia Schuppen przeprowadziła kilka warsztatów w Szkole Podstawowej nr 12 w Warszawie, która od lat współpracuje z Instytutem Francuskim.

Spotkania te były okazją do rozmów z uczniami i nauczycielami na różne tematy, takie jak teatr, święta francuskie, czy muzyka.
Nauczanie języka francuskiego w SP nr 12 cieszy się zasłużoną renomą, a uczniowie dzięki swojej motywacji i ciekawości robią szybkie postępy i są pełnoprawnymi uczestnikami takich międzykulturowych warsztatów.

 Świadectwo nauczycielki z SP nr 12

Oddziały dwujęzyczne w naszej szkole to wciąż jeszcze nowość zarówno dla uczniów, jak i dla nas, nauczycieli. Wszyscy jesteśmy pasjonatami języka francuskiego, ale dla uczniów najtrudniejsze jest przełamanie bariery mówienia i zrozumienia rodzimego użytkownika języka francuskiego.
Dzięki warsztatom, nasze lekcje nabrały rumieńców.

Kiedy Alicia przyszła do nas po raz pierwszy uczniowie byli onieśmieleni i bali się mówić i rozmawiać. Alicia ze swoim szerokim uśmiechem i życzliwością wzbudziła ich ciekawość i umiała zachęcić do mówienia. Uczniowie zaczęli nabierać motywacji i pewności siebie. Alicia pokazała im, do czego przydaje się znajomość języków, jakie możliwości otwiera na przyszłość. Poza stroną językową Alicia ukazała nam również bogactwo francuskiej kultury, miast, tradycji, historii.

Po warsztatach prowadzonych przez Alicję uczniowie mają większą motywację a niektórzy zupełnie się przełamali: uwierzyli we własne możliwości i mimo, że robią błędy, zaczęli mówić po francusku!

Dziękujemy Instytutowi Francuskiemu i Alicji za te spotkania.

Magdalena Mikołajewska, nauczyciel języka francuskiego w oddziałach dwujęzycznych z językiem francuskim w SP nr 12 w Warszawie
 

Przydatne strony