Wizyta delegacji Uniwersyteckiej Agencji Frankofonii w Polsce

21 lutego
2018
Warszawa
W dniu 21 lutego 2018 r. do Polski przyjechała delegacja Uniwersyteckiej Agencji Frankofonii (AUF). Celem wizyty było spotkanie z przedstawicielami Ministerstwa Spraw Zagranicznych i przedstawienie projektu otwarcia oddziału Agencji w Warszawie.
 
W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, jak również Radca ds. współpracy kulturalnej Ambasady Francji w Polsce i Dyrektor Instytutu francuskiego, Stanislas Pierret, oraz Attache ds. nauki i współpracy uniwersyteckiej, Christophe Paoli. AUF reprezentowali Dyrektor Biura Europy środkowo-wschodniej. Pan Mohamed Ketata, oraz Pani Roxana Turcanu-Tolomey, Kierownik Oddziału regionalnego Agencji w Kiszyniowie.
 
W ramach wizyty odbyło się także spotkanie na Uniwersytecie Warszawskim, który właśnie dołączył do grona członków agencji, zrzeszającej już ponad 800 uczelni wyższych z ponad 100 krajów na świecie. Delegacja spotkała się z Prof. Maciejem Duszczykiem, prorektorem ds. naukowych Uniwersytetu Warszawskiego, oraz z Dyrektorem Ośrodka Kultury Francuskiej i Studiów Frankofońskich, Nicolas Maslowski.
 

Przydatne strony