Wszystkiego najlepszego z okazji jubileuszu 100-lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Poznań
I LO im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu obchodzi w tym roku stulecie istnienia. Dla uczczenia tej rocznicy w czerwcu odbyły się uroczyste obchody 100-lecia Marcinka, w trakcie których oddziały dwujęzyczne z językiem francuskim i sam język francuski zostały szczególnie uhonorowane. Obecna na uroczystości attachée ds. współpracy edukacyjnej reprezentująca ambasadę Francji i Instytut Francuski mogła docenić występy artystyczne oraz prezentacje w języku francuskim w wykonaniu uczniów.

Składamy na ręce pani dyrektor Aliny Chojnackiej podziękowania dla całego grona nauczycielskiego zaangażowanego w nauczania języka francuskiego za tę wspaniałą inicjatywę i gratulujemy tak prężnie działającej i na tak wysokim poziomie sekcji dwujęzycznej.

Z tego tytułu szkoła została w bieżącym roku przestawiona do odznaczenia LabelFrancEducation, które jest przyznawane przez francuskie Ministerstwo ds. Europy i Spraw Zagranicznych oddziałom dwujęzycznym z językiem francuskim prowadzącym nauczanie języka francuskiego w rozszerzonym wymiarze godzin oraz nauczanie co najmniej jednego przedmiotu niejęzykowego w języku francuskim. Rozstrzygnięcie poznamy na początku roku szkolnego.
 

Instytut Francuski w Polsce

VARSOVIE
ul. Widok 12
00-023 Warszawa
22 505 98 18/28
+ Napisz do nas

CRACOVIE
ul. Stolarska 15
31-043 Kraków
12 424 53 50
+ Napisz do nas

Partnerzy:

Przydatne strony