„Wyślij swoją opowieść w podróż do gwiazd”

Francuski astronauta Thomas Pesquet, przebywający obecnie w kosmosie 450 km nad Ziemią, zabrał ze sobą wszystkie dzieła Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. Jak pewnie wiecie, Mały Książę odwiedził siedem planet i ich mieszkańców.
 
Thomas Pequet proponuje, żebyście wyobrazili sobie i opisali ósmą planetę, którą mógłby odwiedzić Mały Książę.
 
W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież w wieku do 25 lat.
Praca powinna zawierać max. 250 znaków ze spacjami, być napisana po francusku i przesłana najpóźniej do 28 lutego 2017 roku na adres http://www.missionproxima.com/concours-ecriture
 
6 kwietnia br. Thomas Pesquet przeczyta z pokładu stacji kosmicznej, na której przebywa dwa teksty, które mu się najbardziej spodobają i ogłosi wyniki konkursu.
 
Nagrodą dla dziesięciu osób (pięciu w każdej kategorii – Francja i Zagranica) jest wycieczka o tematyce kosmiczno-literackiej, która odbędzie się na jesieni 2017 roku. Miejsce wyjazdu jest niespodzianką. Możemy tylko podać, że będzie to gdzieś w Europie.
 
Organizatorami konkursu są Labo des histoires, Fundacja Antoine de Saint-Exupéry pour la Jeunesse (FASEJ), Europejska Agencja Kosmiczna (ESA), Cité de l’Espace oraz Instytut Francuski. Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Michaëlle Jean, Sekretarz Generalny ds. Frankofonii.
 
 

Instytut Francuski w Polsce

VARSOVIE
ul. Widok 12
00-023 Warszawa
22 505 98 18/28
+ Napisz do nas

CRACOVIE
ul. Stolarska 15
31-043 Kraków
12 424 53 50
+ Napisz do nas

Przydatne strony