WYSTAWA TEXTIFOOD

od 03 listopada
2016
do 30 listopada
2016
Warszawa

Instytut Francuski w Polsce oraz Miasto Stołeczne Warszawa, we współpracy z Auchan, EDF Polska oraz AGS, zaprezentują w listopadzie 2016 roku wystawę TEXTIFOOD, stworzoną przez Lille3000 z okazji wydarzenia Expo Milan 2015, którego hasłem przewodnim było « Wyżywić Planetę, Energia dla Życia ».

Wystawa zostanie zaprezentowana w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie w dniach od 3 do 30 listopada 2016 r.

TEXTIFOOD jest wystawą prezentującą na blisko 1000 m² powierzchni liczne projekty artystyczne (odzież, akcesoria, przedmioty); jest owocem ścisłej współpracy naukowców i projektantów w dziedzinie promowania i ponownego wykorzystania zasobów naturalnych w sektorze tekstylnym i modzie.

Na wystawie zostaną również zaprezentowane liczne unikatowe i zadziwiające projekty wykonane z innowacyjnych włókien, naturalnych i sztucznych (takich jak włókna pozyskane z owoców pomarańczy, skorupiaków, kawy czy kwiatu lotosu), które zachęcają do refleksji nad bardziej odpowiedzialnym wykorzystaniem zasobów.

Wystawa TEXTIFOOD organizowana na pograniczu sztuki, innowacyjności oraz zrównoważonego rozwoju skierowana jest do szerokiej publiczności, uczniów, studentów, specjalistów oraz innych zainteresowanych osób.

Poza aspektem czysto artystycznym, wystawa TEXTIFOOD przedstawia innowacyjne technologie, które mogłyby potencjalnie zmniejszyć nasze oddziaływanie na środowisko.

Problematyka podjęta przez TEXTIFOOD, będzie kontynuowana w trakcie trwania wystawy w listopadzie br. dzięki towarzyszącym jej wydarzeniom.

Jesienią 2016 roku odbędą się konferencje, spotkania biznesowe, weekend mody w kinie oraz konkurs mody, które uzupełnią wystawę i podkreślą francusko-polską współpracę w sektorze mody, designu, zrównoważonego rozwoju i nauki.
 

WYSTAWA
w PKiN w Warszawie
otwarta od 03/11 do 30/11
oprócz dni świątecznych 
godz. 9:00 - 18:00 każdego dnia

WSTĘP WOLNY!


Komunikat prasowy FR PL

Impreza facebook


Galeria zdjęć wystawy


Wydarzenia w Twoim mieście


31
października

Przydatne strony