Wystawa twórczości Bolesława Biegasa w Muzeum Mazowieckim w Płocku

14 maja
2011
Płock
14 maja zostanie otwarta stała wystawa poświęcona twórczości Bolesława Biegasa p.t. Malarstwo i rzeźba. Muzeum Mazowieckie w Płocku zgromadziło ponad 230 prac artysty. Jest to największa ekspozycja dorobku artystycznego Bolesława Biegasa. Na wystawie zostaną zaprezentowane obrazy z cyklów tematycznych: Wampiry wojny, Sferyzm, Mistyka nieskończoności, a także prace rzeźbiarskie ze wszystkich okresów twórczości.

Kilka słów o artyście: Bolesław Biegas – rzeźbiarz i malarz żyjący na przełomie XIX i XX wieku, jest przedstawicielem nurtu symbolistycznego. Po przebytych studiach w Krakowskiej ASP, skąd został usunięty, wyemigrował do Paryża. Szybko zyskał uznanie w kręgu symbolistów francuskich, a jego prace były wystawiane na licznych odsłonach Salonu Niezależnych, Salonu Narodowego Towarzystwa Sztuk Pięknych, czy Salonu Jesiennego. Dziś, jego obrazy i rzeźby znajdują się m.in. w Muzeum d’Orsay w Paryżu, Muzeum Sztuk Pięknych w Lyonie i Muzeum Narodowym w Warszawie.


Więcej na temat wystawy na stronie Muzeum http://www.muzeumplock.art.pl/

14 maja  Muzeum Mazowieckie ul. Tumska 8 09-402 Płock


Wystawa objęta jest patronatem honorowym Ambasadora Francji w Polsce (François Barry Delongchamps), Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Bogdan Zdrojewski), Ambasador RP w Republice Francuskiej (Tomasz Orłowski), Marszałek Województwa Mazowieckiego (Adam Struzik), oraz Prezes Polskiego Towarzystwa Historyczno - Literackiego/Biblioteki Polskiej w Paryżu (Pierre Zaleski).

Wydarzenia w Twoim mieście


21
października

Przydatne strony