XI Multidyscyplinarna Konferencja Nauki o Leku "Nauka Dla Przemysłu"

od 14 listopada
2018
do 16 listopada
2018
Warszawa
Instytut Farmaceutyczny zaprasza na XI Multidyscyplinarną Konferencję Nauki o Leku MKNOL2018, która odbędzie się w dniach 14 - 16 listopada 2018r., w Warszawie.

Hasło tegorocznej edycji to: „Przemysł dla nauki, nauka dla przemysłu”. Konferencja skierowana jest do farmaceutów, specjalistów w dziedzinie formy leku, a także chemików różnych specjalizacji, analityków, klinicystów oraz biochemików.

Wydarzenie to będzie także okazją do przyznania nagrody polsko-francuskiej Polonium 2019, która nagradza badania potencjalnym zastosowaniem terapeutycznym. Zorganizowaną przez Ambasadę Francji i Instytut Francuski we Polsce nagrodę otrzyma Pani Natalia Bednarz-Knoll za badanie „Preoperative high platelets count correlate to mesenchymal phenotype of circulating tumor cells and wors clinical outcome in human breast carinoma". Laureatka spędza miesiąc we Francji w wybranym przez siebie laboratorium dzięki stypendium rządu francuskiego.
 
Wydarzenie to jest najważniejszym wydarzeniem farmaceutycznym w Polsce: obecni są wszyscy główni gracze w sektorze farmaceutycznym, w tym polscy naukowcy, operatorzy badań, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz główny grupy farmaceutyczne w kraju. Uroczysty wieczór odbędzie się 14 listopada i będzie okazją do zainaugurowania dwudniowej konferencji (15 i 16 listopada).
 
W Polsce przemysł farmaceutyczny ma 1% PKB, co czyni go największym rynkiem w Europie Środkowej i szóstym pod względem wielkości w UE. 70% leków kupowanych w Polsce pochodzi z zagranicy. Tymczasem Niemcy i Francja, ponad 90% leków sprzedawanych w aptekach jest lekiem niemieckim lub francuskim. Polska jest uzależniona od tych ośrodków zagranicznych, ale chce produkować leki „Made by Poland”, a nie „Made in Poland”, a tym samym obniżyć koszty leków - szczególnie dla serca i raka.
 

Przydatne strony