Zaskakujące tekstylia: wystawa Futurotextiles w Łodzi

od 19 kwietnia
2012
do 20 maja
2012
Łódź
Po sukcesie wystaw « Futurotextiles » w Lille w 2006 roku, w Istambule w 2007 roku, w Szanghaju w 2010 roku i w Barcelonie w 2011 roku, tym razem Łódź gości wystawę "Futurotextiles: Zaskakujące Tekstylia, Design i Nowoczesne Technologie", od 18 kwietnia do 20 maja 2012. Wystawa została przygotowana przez stowarzyszenie Lille 3000, założone w 2004 r. w celu promowania tego miasta, po mianowaniu go na Europejską Stolicę Kultury.


Wystawa, która łączy naukę, technologię i sztukę, przedstawia całe bogactwo innowacji w dziedzinie włókiennictwa. Futurotextiles ukazuje wszystkie możliwe zastosowania materiałów włókienniczych w transporcie, służbie zdrowia, architekturze i rolnictwie. Zwiedzający  będą mogli odbyć podróż artystyczną i poznawczą podczas prezentacji kreacji największych kreatorów mody ostatnich lat.

        


Wernisaż wystawy odbył się 18 kwietnia b.r. w obecności wielu francuskich i polskich osobistości. Pan Eric-André MARTIN, chargé d’affaires ad interim Ambasady Francji w Polsce, zainaugurował wernisaż  w towarzystwie  wiceprezydenta Łodzi Pana Marka Cieślaka i Pani Caroline David, komisarza wystawy.


Wystawie Futurotextiles w Łodzi towarzyszy kilka imprez:

Fashionweek: wernisaż wystawy w dniu 18 kwietnia został włączony do programu największych wydarzeń w Polsce z dziedziny mody.

Zebranie komitetu wykonawczego ACTE (Europejskie Stowarzyszenie Wspólnot Przemysłu Tekstylnego), 19 kwietnia, z udziałem samorządowców z Polski i z zagranicy, w tym i z Francji. Pan Michel-François Delannoy, mer Tourcoing, przewodniczący sieci ACTE i Pani Colette Huvenne, przewodnicząca wykonawcza ACTE, radna regionu Nord-Pas-de-Calais, wzięli udział w spotkaniu.

Spotkanie biznesowe francuskich przedstawicieli klastrów technologicznych z przedstawicielami polskiego sektora włókienniczego odbyło się 18 kwietnia przed wernisażem wystawy. Pani Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi i Pan Igor Mitroczuk, doradca do spraw rozwoju klastrów polskiego ministra Gospodarki, mieli okazję wymienić poglądy z przedstawicielami przedsiębiorstw i szkół wyższych działających w sektorze włókienniczym. Ze strony francuskiej, Pani Leila Mehnane  przedstawiła sieć Cross Texnet, europejską sieć regionów włókienniczych, i zaprosiła  polskich przedstawicieli  na najbliższe seminarium sieci, które odbędzie się w Bruxeli jesienią 2012 r.


 


 

Słowa kluczowe


Wydarzenia w Twoim mieście


23
lutego

Przydatne strony