Zbieramy książki dla dzieci z Haiti

od 04 kwietnia
2011
do 15 kwietnia
2011
Warszawa
Instytut Francuski w Warszawie z ogromną przyjemnością  przyłącza się do zbiórki książek dla dzieci z Haiti organizowanej przez Fundację Polska-Haiti. Projekt noszący nazwę „Frankofonia otwiera się na świat” («la Francophonie s’ouvre au monde») jest organizowany z inicjatywy Działu ds współpracy kulturalnej Ambasady Francji w Polsce oraz Fundacji Polska-Haiti. Obecna akcja stanowi kontynuację programu Bibliotek podwórkowych, uruchomionego w lutym b.r. przez Ruch ADT Czwarty Świat w celu zapewnienia haitańskim dzieciom dostępu do książek.

W dniach od  4 do 15 kwietnia Fundacja Polska-Haiti wraz z partnerami* zapraszają do uczestnictwa w zbiórce książek dla dzieci i młodzieży w wieku od  0 do 16 lat. Poszukiwane  są książki nowe lub używane w bardzo dobrym stanie, przede wszystkim francuskojęzyczne lub francusko-polskie; książki w języku polskim powinny zawierać głównie ilustracje.


Takie aktywne wsparcie dla czytelnictwa dzieci i młodzieży stwarza doskonałą okazję, aby pokazać waszą solidarność z narodem haitańskim tragicznie doświadczonym ostatnim trzęsieniem ziemi. Książki można zostawiać od poniedziałku 4 kwietnia do piątku 15 kwietnia w Instytucie Francuskim, Liceum Francuskim w Warszawie, siedzibie CCIFP, Fundacji Polska-Haiti i Ruchu ATD Czwarty Świat.


Kryteria doboru najbardziej potrzebnych książek są dostępne pod adresem:

www.polska-haiti.org lub  http://www.atd.org.pl/article560.html


Wydarzenia w Twoim mieście


16
grudnia

Przydatne strony