Godziny otwarcia:

Drodzy Czytelnicy i Użytkownicy mediateki,

Bardzo chcielibyśmy gościć Państwa w naszych murach zaraz po zniesieniu obostrzeń i ponownym otwarciu instytucji kultury w Polsce. Jednak zmuszeni jesteśmy odłożyć na później radość z ponownego spotkania.

Pożar serwera, gdzie przechowywane były nasze bazy danych (OVH) sprawił, że musieliśmy wprowadzić nowe rozwiązania dotyczące oprogramowania. Pracownicy mediateki intensywnie pracują nad odtworzeniem danych i liczymy, że praca zostanie zakończona do sierpnia.

Od 14-go września 2021r. będziemy w stanie ponownie otworzyć mediatekę i przyjmować czytelników w jej salach.

Rozpoczniemy również wypożyczanie i udostępnimy duży wybór nowości, które skatalogujemy w miesiącach letnich.

Do września można zatrzymać wypożyczone od nas uprzednio materiały, żadne opłaty za spóźnienia nie będą naliczane.  Państwa abonament zostanie bezpłatnie przedłużony przy pierwszej po przerwie wizycie w Instytucie Francuskim.

 Zachęcamy nieustannie do korzystania z Culturethèque, naszej mediateki cyfrowej: www.culturetheque.com, która w zbiorach ma liczne książki do pobrania,  gazety, czasopisma, audiobooki, książki dla dzieci…

Jeżeli z jakiegoś powodu nie mają już Państwo dostępu do Culturethèque (nieważny abonament, zgubione hasło lub numer karty czytelnika) prosimy o kontakt z nami na adres: culturetheque@institutfrancais.pl. Zrobimy co należy aby przywrócić jak najszybciej dostęp do jej zasobów.

Dziękujemy za zrozumienie i serdecznie zapraszamy do nas we wrześniu.

Dyrekcja Instytutu Francuskiego w Polsce

Adres:

ul. Widok 12 – 00-023 Warszawa
stacja metra Centrum

Regulamin:

Katalog online:

  • Katalog internetowy mediatek francuskich w Polsce nie działa. Nasze bazy danych zostały poważnie uszkodzone przez pożar w centrum danych firmy OVH w Strasburgu, gdzie były przechowywane. Robimy co w naszej mocy aby odtworzyć katalog i powrócić do normalnego funkcjonowania. Tymczasem system rezerwowania przez internet jest zawieszony. Prosimy o wyrozumiałość.

Culturethèque:

  • Zachęcamy aby zapoznać się ze współczesną francuską bogatą ofertą cyfrową dostępną dzięki Culturethèque, bibliotece online Instytutu Francuskiego w Polsce. Kilkoma kliknięciami można uzyskać dostęp do tysięcy źródeł: książek dla dorosłych, dla młodzieży i dla dzieci, audiobooków, filmów, prasy, materiałów do nauki języka francuskiego... Dostęp do  Culturethèque jest bezpłatny dla członków IFP oraz czytelników mediateki. Osoby nie zapisane mogą skorzystać z 3 tygodni darmowego dostępu.
  • Dostęp do Culturethèque

Kontakt: