Podwójne dyplomy francusko-polskie

PODWÓJNE DIPLOMY POLSKO-FRANCUSKIE:

Myślicie o rozpoczęciu studiów w języku francuskim? Możecie oczywiście wyjechać do Francji, ale istnieje również możliwość odbycia takich studiów w Polsce!

Dotyczy to studiów na kierunku romanistyka. Warto jednak wiedzieć, że można studiować w Polsce po francusku na kierunkach takich jak: zarządzanie, prawo, nauki techniczne, fizyka i in. Niektóre polskie uczelnie proponują studia, gdzie znaczna część zajęć prowadzona jest w języku francuskim i/lub we Francji. Programy te są wynikiem współpracy polskich i francuskich uczelni. Absolwenci tych studiów otrzymują najczęściej podwójny dyplom magisterski, który otwiera drogę do doktoratu typu co-tutelle.

Mocne strony:

  • Studia te mają na celu kształcenie w konkretnej dziedzinie, a studenci doskonalą jednocześnie znajomość języka i kultury francuskiej
  • Podwójny dyplom dwóch prestiżowych uczelni jest kluczem do udanej kariery zawodowej
  • Najlepsi studenci mają możliwość uzyskania stypendium z Ambasady Francji na odbycie stażu lub części studiów we Francji
 
Informator o podwójnych dyplomach francusko-polskich jest dostępny w wersji elektronicznej:
w języku francuskim             w języku polskim


Aby ułatwić wyszukiwanie francusko języcznych studiów w Polsce, dział współpracy uniwersyteckiej oddaje do dyspozycji interaktywną mapę podwójnych dyplomów francusko-polskich.

Dołącz do nas

Campus France Polska

Przydatne strony