Międzynarodowy Dzień Nauczyciela Języka Francuskiego

Dzień Nauczyciela Języka Francuskiego jest świętem nauczycieli języka francuskiego oraz nauczycieli, którzy uczą innych przedmiotów w języku francuskim w oddziałach dwujęzycznych na całym świecie.

Jaki jest jego cel? Celem jest dowartościowanie zawodu nauczyciela języka francuskiego poprzez aktywności i wydarzenia, które tworzą więź solidarności. Jest to dzień towarzyskich spotkań i dzielenia się doświadczeniami i praktyką nauczycielską.

Kto jest organizatorem? Obchody koordynuje Międzynarodowa Federacja Nauczycieli Języka Francuskiego. W poszczególnych krajach powoływane są komitety organizacyjne złożone z przedstawicieli instytucji zaangażowanych w nauczanie języka francuskiego.

Co roku jest wspólna data, wspólny temat i jedna strona internetowa, na której publikowane są informacje o działaniach i imprezach okolicznościowych organizowanych przez komitety krajowe.

Co roku polski komitet organizacyjny dokłada wszelkich starań, by dzień ten był szczególnym świętem dla nauczycieli języka francuskiego oraz nauczycieli uczących w tym języku.

Poniżej można pobrać programy poprzednich edycji.

Program edycji 2019

Program edycji 2020