Konkursy piosenki francuskiej

José Song

Instytut Francuski w Polsce sprawuje honorowy patronat nad Ogólnopolskim Konkursem Piosenki Obcojęzycznej JoséSong organizowanym przez XXII Liceum Ogólnokształcące im. José Martí w Warszawie.

Konkurs jest adresowany do uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski.

Jego celem jest pobudzenie zainteresowania uczniów językami obcymi (francuskim, hiszpańskim, niemieckim, rosyjskim, włoskim, japońskim, koreańskim itd.), poznawanie kultur innych krajów, poszerzenie kompetencji językowych, rozwijanie umiejętności pracy w grupie.

Konkurs odbywa się w trzech etapach. Mogą w nim uczestniczyć soliści, duety i zespoły. Nagrody rzeczowe i dyplomy otrzymują finaliści w trakcie galowego koncertu JoséSong w Bielańskim Ośrodku Kultury).

 

Festiwal Piosenki Francuskiej w Radziejowie

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Francuskiej gromadzi w Radziejowie, w sercu Kujaw, miłośników piosenki francuskiej z całej Polski. Galę festiwalu uświetniają występy znanych artystów takich jak Edyta Geppert czy Michał Bajor.


Każdy uczestnik musi przygotować dwie francuskiej piosenki, jedną zaśpiewać w oryginale, a drugą w tłumaczeniu na polski. Wystarczy mieć ukończone 15 lat i wysłać swoje nagrania do organizatora, którym jest Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Łokietka w Radziejowie. W konkursie mogą uczestniczyć soliści i zespoły. Laureaci występują w koncercie galowym.