Studia i nauka we Francji

  • Jesteś licealistą/tką czy studentem/tką i szukasz informacji na temat studiów we Francji?
  • Jesteś na studiach doktoranckich czy realizujesz badania i chciał(a)byś dowiedzieć się o możliwościach współpracy naukowej z Francją?
  • Wyjeżdżasz na studia czy pobyt naukowy do Francji i potrzebujesz praktycznych informacji?
  • A może wróciłeś/aś z takiego pobytu i zastanawiasz się, jak wykorzystać takie doświadczenie?

Dodatkowe informacje

Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz na stronie Campus France Polska, agencji zajmującej się promocją francuskiego szkolnictwa wyższego i nauki za granicą:

pologne.campusfrance.org

Dwa biura Campus France Polska, znajdujące się w siedzibie Instytutu Francuskiego w Polsce w Warszawie i Krakowie

są do dyspozycji wszystkich zainteresowanych, potrzebujących porady czy wsparcia w wypełnieniu formalności (osobiście na miejscu, mailowo czy telefonicznie).

Campus France działa tym samym na rzecz rozwoju programu stypendiów rządu francuskiego, wspierającego każdego roku 40 nowych stypendystów z Polski, oraz bilateralnego programu mobilności dla młodych naukowców PHC Polonium, w ramach 20 polsko-francuskich projektów badawczych finansowanych co roku.  

Czy wiesz, że...?

  • Francja zajmuje 3. miejsce wśród krajów wybieranych przez polskich studentów, ponad 2 300 Polaków studiuje na francuskich uczelniach; ponad 1 200 studentów wyjeżdża do Francji na Erasmusa (5. miejsce wśród krajów wybieranych przez Polaków w ramach Erasmusa).*
  • Francja jest 4. partnerem naukowym Polski pod względem liczby wspólnych publikacji naukowych, a CNRS jest pierwszą zagraniczną instytucją badawczą współpracującą z Polską.

*najbardziej aktualne dostępne dane, za rok akademicki 2017-2018