W Polsce istnieją różne rodzaje oficjalnych egzaminów, które poświadczają znajomość języka francuskiego. Są przydatne kiedy szukamy pracy, zamierzamy studiować we Francji… no i jaką dumą napełniają naszych rodziców ! DELF, DALF, TCF… Nasz portal pomoże wam zorientować się jaki dyplom będzie dla was najbardziej użyteczny, na jakim poziomie najskuteczniej do niego przystępować, gdzie najbliżej znajduje się centrum egzaminacyjne, w którym będziecie mogli wygodnie zdać egzamin lub test. I tak do waszej dyspozycji są :

Egzaminy

Po pomyślnym zdaniu egzaminów, wymienione poniżej dyplomy raz zdobyte są bezterminowe czyli poświadczają biegłość językową na danym poziomie na zawsze :

  • DELF, Diplôme d’études en langue française, czyli dyplom nauki języka francuskiego jest często wymagany na poziomie B2 przy zapisie na uniwersytety i wyższe uczelnie francuskie “Grandes Ecoles”.
  • DALF, Diplôme approfondi en langue française, to dyplom poświadczający bardzo dobrą praktykę jezykową.
  • DFP, Diplômes de français professionnel, czyli dyplom z języka francuskiego zawodowego służy w takich dziedzinach profesjonalnych jak biznes, nauka, technika, prawo, turystyka i hotelarstwo, sekretariat, zdrowie oraz medycyna.

Testy

Testy pozwalają, poprzez swoje wyniki, określić poziom językowy kandydata według międzynarodowej skali kompetencji lingwistycznych. W odróżnieniu od wyżej wymienionych dyplomów, te cetyfikaty mają ograniczony czas ważności :

  • TCF, Test de connaissance du français, jest testem z ogólnej znajomości języka francuskiego. Jedna z jego wersji : TCF – DAP może się przydać przy zapisie na pierwszy poziom uniwersytecki we Francji lub przy przyjęciu na wydział architektury.
  • TEF, Test d’évaluation de français, który  może byc również przydatny przy zapisie na wyższe studia we Francji jak i w celach emigracyjnych do Kanady i Québec’u.

Gdzie i kiedy odbywają się te egzaminy ?

TCF

Wybierzcie najbliższy i najpraktyczniejszy dla was ośrodek egzaminacyjny i tam bezpośrednio poinformujcie się o terminach i innych szczegółach.

DELF oraz DALF

Zapisy na te egzaminy odbywają się w najbliższym dla was centrum.

Na mapie poniżej znajdziecie wszystkie ośrodki DELF /DALF w Polsce.

Uwaga ! Niektóre ośrodki DELF / DALF nie organizują wszystkich sesji egzaminacyjnych, dlatego koniecznie trzeba się dowiedzieć w interesujacym was centrum jakie ma terminy i na jakie sesje.

Instytut Francuski w Polsce

VARSOVIE
ul. Widok 12
00-023 Warszawa
22 505 98 00
+ Napisz do nas

CRACOVIE
ul. Stolarska 15
31-043 Kraków
12 424 53 50
+ Napisz do nas

Partnerzy:

Przydatne strony