15 Filmowa Stolica Lata

Kultura / Kino/Filmy
dodano: 30 czerwca 2020

Termin:
15 lipca 2020, 22 lipca 2020, 29 lipca 2020, ... – Warszawa
Już po raz piętnasty wspólnie z Filmową Stolicą Lata zapraszamy mieszkańców Warszawy na darmowe pokazy filmów francuskich, które odbędą się we środy od 15 lipca do 19 sierpnia w parku:  Błonia Kamionkowskie.
Wstęp wolny, filmy w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami.
Szczegółowy program dostępny wkrótce na stronie: www.filmowastolicalata.pl

Program cyklu francuskiego:

Środa 15 lipca, g. 21.30, The world is yours
François to drobny dealer narkotyków, który marzy o ustatkowaniu i małym domku na przedmieściach. Chłopak chce rzucić dotychczasowe, ryzykowne zajęcie i założyć mały, legalny biznes w Algierii. Ma już nawet przygotowane środki, które powierzył swojej mamie (rewelacyjna Isabelle Adjani). I tu zaczynają się kłopoty… Okazuje się, że matka przegrała wszystkie jego oszczędności w kasynie. François zostaje zmuszony do powrotu na przestępczą ścieżkę. Z pomocą eks-dziewczyny, której miłość chce na nowo zdobyć i byłego partnera matki, gangstera o filozoficznym podejściu do życia (Vincent Cassel), podejmuje ostatnie zlecenie, które ma odmienić jego życie.
The world is yours (Le Monde est à toi) reż. Romain Gavras, Francja 2018, 94 min.
Obsada : Karim Leklou, Isabelle Adjani, Oulaya Amamra, Vincent Cassel
 
Środa 22 lipca, g. 21.30, Guy
Młody dziennikarz Gauthier dowiaduje się, że jest synem ikony francuskiej muzyki lat 60.-90. – Guy’a Jamet. Piosenkarz przygotowuje się właśnie do tournée i wydania albumu ze starymi przebojami. Gauthier postanawia towarzyszyć mu z kamerą by stworzyć dokumentalny portret ojca-artysty.
„Guy” reż. Alex Lutz, Francja 2018, 101 min
Obsada: Alex Lutz, Tom Dingler, Pascale Arbillott

Środa 27 lipca, g. 21.30, Synalek
Rodzice Vincenta traktują go jak małego chłopca, mimo, że dawno skończył 18 lat. Kiedy ich syn zostaje porzucony przez swoją pierwszą, wielką miłość i wpada w czarną rozpacz, postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce. Przecież nikt lepiej nie obrzydzi wrednego dziewuszyska, niż kochający nad życie rodzice! Szybko układają program miłosnego detoksu, który jest tak wyczerpujący i intensywny, że nie oprze mu się żadne złamane serce... Wszystkie chwyty dozwolone!
Synalek (Mon poussin) reż. Frédéric Forestier, Francja 2017, 97 min
Obsada : Isabelle Nanty, Pierre-François Martin-Laval, Thomas Solivérès
 
Środa 5 sierpnia, g. 21.00, Sierota
Portret jednej kobiety na czterech różnych etapach życia. Mała dziewczynka ze wsi bierze udział w tragicznej zabawie w chowanego. Nastolatka miota się od ucieczki do ucieczki i od mężczyzny do mężczyzny, bo wszystko to jest lepsze niż jej smutny dom. Młoda dziewczyna z prowincji przybywa do Paryża, gdzie ociera się o katastrofę. Spełniona kobieta ufa, że przeszłość jej nie dopadnie. Cztery różne aktorki wcielają się w jedną i tę samą postać.
Sierota (Orpheline) reż. Arnaud des Pallières, Francja 2016, 111 min
Obsada: Adèle Haenel, Adèle Exarchopoulos, Solène Rigot, Vega Cuzytek

Środa 12 sierpnia, g. 21.00, Uzdrowiciel
Frédi traci matkę. Odziedziczył po niej talent. Z początku nawet nie chce o tym słyszeć, ale w końcu musi przyznać, że jego ręce leczą. Chcąc nie chcąc musi się z tym pogodzić, zwłaszcza, kiedy na jego drodze pojawia się coraz więcej osób potrzebujących pomocy…
Uzdrowiciel (Mon âme par toi guérie), reż. François Dupeyron, Francja 2013, 124 min
Obsada : Grégory Gadebois, Céline Sallette, Jean-Pierre Darroussin

Środa 19 sierpnia, g. 21.00, Barbara
Mathieu Amalric łączy w „Barbarze” swoje twórcze zainteresowania, występując po obu stronach kamery. Co więcej, jest reżyserem nie tylko na planie, ale i w filmie. Bowiem Yves, w którego rolę się wciela, przygotowuje się do nakręcenia fabuły o popularnej francuskiej piosenkarce. Obserwuje Brigitte, aktorkę bardzo sumiennie przygotowującą się do powierzonego jej zadania, i nie jest pewien czy więcej inspiracji czerpie od niej, czy może od samej Barbary.
Barbara reż. Mathieu Amalric, Francja 2017, 98 min
Obsada: Jeanne Balibar, Mathieu Amalric, Vincent Peirani