19. Biennale Sztuki Mediów WRO 2021 REVERSO

Kultura / Wystawy
dodano: 12 kwietnia 2021

Termin:
12 maja - 31 grudnia 2021 – Wrocław

Biennale Sztuki Mediów WRO to największy przegląd sztuki współczesnej w Polsce, który pod hasłem REVERSO, startuje 12 maja i potrwa aż do 31 grudnia 2021 roku. Na program tegorocznej 19 edycji złożą się aż 84 projekty.

Wejdziemy do galerii i pracowni artystycznych oraz wyjdziemy w miejską przestrzeń i plener. Wspólnie, w myśl koncepcji REVERSO - odwrócenia i zmiany - uruchomimy różnorodne ścieżki i formy kontaktu pomiędzy widzami i uczestnikami - zarówno cyfrowe, jak i realne. 

W sytuacji ograniczonej mobilności sztuki, w zdominowanym globalnymi problemami czasie, ale umożliwiając wspólnotowe doświadczanie obcowania z dziełami, przyjrzymy się kluczowym zagadnieniom współczesności. Wydarzenia Biennale WRO określone tagami -  #sztucznainteligencja #wspólnota, #klimat #miasto, #terenysztuki #skala, #artyściartystki #śladcyfrowy, odbywać się będą w zmieniających się odsłonach zarówno we Wrocławiu (w Centrum Sztuki WRO i innych przestrzeniach artystycznych), jak i w miastach partnerskich takich jak Londyn, Paryż, Fukuoka i Helsinki, a także w sieci. Udział w Biennale jest bezpłatny.

Więcej informacji: wro2021.wrocenter.pl

Bogato zapowiada się obecność artystów i artystek z Francji, których wybrane instalacje, obiekty, wideo i performanse zostaną zaprezentowane podczas Biennale, a będą to m.in. prace kolektywu DISNOVATION.ORG (Post Growth Toolkit (The Interviews) i Post Growth Toolkit (The Game)), twórców z The Internet of Dead Things Institute (MinitelSe), wideo duetu Nicolas Carrier i Marie Ouazzani (Weather print) praca Chloé Galibert-Laîné (A Very Long Exposure Time) czy performans Franka Vigroux i Kurta D'Haeseleera (The Island). Realizacje znajdą swoje miejsce w ramach wystaw i pokazów, które łączyć będą sferę komunikatu artystycznego w przestrzeni fizycznej z prezentacją zdalną, poprzez sieć.  


Poniżej pełna prezentacja projektów francuskich oraz biogramy artystów i artystek:

1. grupa DISNOVATION.ORG: wro2021.wrocenter.pl/names/disnovation-org/

2. Chloé Galibert-Laîné: wro2021.wrocenter.pl/names/chloe-galibert-laine/

3. duet Marie Ouazzani + Nicolas Carrier: wro2021.wrocenter.pl/names/carrier-ouazzani/

4. Jérémy Griffaud: wro2021.wrocenter.pl/names/jeremy-griffaud/

5. duet Franck Vigroux + Kurt D 'Haeseleer: wro2021.wrocenter.pl/names/dhaeseleer-vigroux/

6. kolektyw The Internet of Dead Things Institute (Benjamin Gaulon + Jerome Saint-Clair): wro2021.wrocenter.pl/names/the-internet-of-dead-things-institute/

7. Robin Lopvet: wro2021.wrocenter.pl/names/robin-lopvet/