Stosunki transatlantyckie po wyborach w Ameryce: postrzeganie Francji i Polski

Studia i nauka
dodano: 3 listopada 2020

Termin:
3 listopada 2020

Instytut Francuski w Polsce i France Alumni Pologne zapraszają do udziału w seminarium współorganizowanym wraz z partnerami instytucjonalnymi: Ośrodkiem Kultury Francuskiej i Studiów Frankofońskich UW, Ambasadą Francji w Polsce, przy współudziale Instytutu Wyższych Studiów Obrony Narodowej (IHEDN).

Webinarium odbędzie się we wtorek 3 listopada 2020 r., w godzinach 16:45 - 18:15 i poruszy temat stosunków transatlantyckich w świetle wyborów prezydenckich w USA.

Aby omówić konsekwencje tych wyborów dla Unii Europejskiej oraz jej partnerów na poziomie międzynarodowym w debacie udział wezmą:

  • Manuel LAFONT RAPNOUIL, Dyrektor Centre d’Analyse et de Prospective stratégique (CAPS), francuskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych (MEAE)
  • Roman KUZNIAR, Kierownik Katedry Studiów Strategicznych i Bezpieczeństwa Międzynarodowego, Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW

Moderatorem debaty będzie Olivier Schmitt, Dyrektor Departamentu Studiów i Badań w Instytucie Wyższych Studiów Obrony Narodowej (IHEDN).

Ograniczona liczba miejsc. Zapraszamy do dokonania rejestracji najpóźniej do poniedziałku 2 listopada godz. 11.00.
 


W odpowiedzi otrzymają Państwo link do webinarium.

Spotkanie w języku angielskim. Więcej informacji na https://okf.uw.edu.pl/akademickie-spojrzenia-konwersatorium-actualite-critique-europeenne-03-11-2020/