Angelika Markul. Wystawa „Formuła czasu”

Kultura / Wystawy
dodano: 4 czerwca 2021

Termin:
2 lipca - 26 września 2021 – Wrocław

Galeria OP ENHEIM, Wrocław
02.07—26.09.2021

 

Angelika Markul bardzo konsekwentnie rozwija poetykę marzenia sennego, by badać te wymiary czasu, które wymykają się zarówno potocznemu doświadczeniu, jak i naukowym konceptom. Wypracowuje swoją własną formułę, w której czas snu oraz czas głęboki stają się wymiarami współczesności, pozwalając na dokonywanie się pewnych symbolicznych odwróceń. Czyni to przez swoją własną metodę dawania świadectwa.

Angelika Markul, urodziła się 1977 w Szczecinie. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Pięknych w Paryżu w pracowni multimedialnej Christiana Boltanskiego -francuskiego artysty intermedialnego, malarza, twórcy mail artu, filmów i instalacji. Angelika Markul w swoich pracach łączy rzeźby i obrazy wideo z instalacjami, by zabrać do nieznanych i nieodkrytych miejsc znajdujących się pomiędzy fikcją, a rzeczywistością.

Do jej najbardziej znanych wystaw można zaliczyć „Nów” w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu

(Toruń, 2009), „Terre de Départ” w Palais de Tokyo (Paryż, 2014) oraz „To, co stracone, jest na początku” w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski (Warszawa, 2016). Jej prace znajdują się m.in. w Paryżu, Buenos Aires, Vitry-sur-Seine, Warszawie, Wrocławiu i Krakowie.

Laureatka Sam Art Projects (2012), Coal Prize (2016) oraz Maïf Prize (2017). Pracuje i żyje pomiędzy Warszawą, a Paryżem.

 

 

Fot. Alicja Kielan