Bella Skyway Festival

Kultura / Spektakle
dodano: 30 lipca 2019

Termin:
20 - 25 sierpnia 2019 – Toruń
20-25 sierpnia 2019
Toruń
 
 „Najlepszy produkt turystyczny Polski w 2014 roku” według Polskiej Organizacji Turystycznej. Kampania promocyjna z udziałem hollywoodzkiej gwiazdy Keanu Reevesa. Wydarzenie znane z anteny telewizji National Geographic. Jeden z członków założycieli Międzynarodowego Stowarzyszenia Festiwali Światła. Święto światła cieszące się gigantycznym zainteresowaniem polskich i zagranicznych mediów, skutkującym ekwiwalentem reklamowym liczonym w milionach złotych” — każde z tych zdań określa Bella Skyway Festival, którego 10. edycja w sierpniu 2018 roku pokonała frekwencyjny rekord ponad 400 tysięcy gości! 11. edycja w 2019 roku zapowiada się jeszcze ciekawiej. Zostanie na niej zaprezentowana francuska instalacja LED-owa: Rémi Brun „Les Footballeurs”.
 
Rémi Brun to artysta i specjalista zajmujący się szeroko pojętym ruchem, począwszy od technik motion capture, a skończywszy na naukowych podwalinach ruchu. Mówi się o nim, że jest inżynierem ruchu i potrafi manipulować nim we wszystkich jego formach i kształtach. W instalacji Rémi Brun pokazuje dynamiczną chwilę piłkarskiego meczu pomiędzy napastnikiem i bramkarzem. Widzowie czują napięcie piłkarskiej akcji. Z pomocą lamp LED uchwycony został prawdziwy ruch uwidoczniający jego zachwycającą siłę.
Organizator i Partnerzy: Miasto Toruń & Toruńska Agenda Kulturalna, Województwo Kujawsko-Pomorskie, National Geographic; TZMO SA, właściciel marki Bella; Bank Millennium, Instytut Francuski w Polsce
 
Pokazy performatywne w wykonaniu Rémi Brun „Les Footballeurs” – codziennie od 23.30 do 24.00 na Moście Paulińskim.