CHOCHLIK NA STRONIE JĘZYKOWA GRA W INTERNECIE Z OKAZJI 17. EUROPEJSKIEGO DNIA JĘZYKÓW

Kultura, Kursy Kraków
dodano: 21 września 2020

Termin:
26 września 2020 – Polska

 
Sobota 26 września, godz. 10.00 – 16.00
Ekipy : 2-5 osobowe
Rejestracja : tutaj
 
Europejski Dzień Języków to prawdziwa uczta dla chochlików drukarskich, internetowych trolli, i innych językowych potworków. Tego dnia mogą najeść się dowoli, smakując wykwintne zdania z różnych krajów.
 
W sobotę 26 września zamierzają ucztować wirtualnie, atakując strony internetowe 5 krakowskich instytutów językowych : Instytut Cervantesa, Instytut Francuski, Goethe Institut, Instytut Austriacki, Włoski Instytut Kultury oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Nie wiemy tylko jak.
Zanim wybije godzina 16.00 wszystkie chochliki trzeba odszukać i wyłapać.
 
„Chochlik na stronie” to coroczna językowa gra miejska przeniesiona do internetu. Wędrując po stronach instytutów gracze będą musieli rozwiązywać ukryte bajkowo-literackie zagadki językowe, szukać elementów, które nie pasują, pisać krótkie teksty, szukać poleceń ukrytych w krótkich, filmowych przewodnikach po instytutach. Około 30 krótkich zadań, sporo emocji i jak zwykle mało czasu.
 
Drużyna musi odwiedzić wszystkie strony www. Możecie włączyć się o dowolnej porze ważne, by do g. 16.00 przesłać komplet – najlepiej poprawnych – odpowiedzi z adresu podanego w zgłoszeniu. Potem ocenimy poprawność odpowiedzi i za każdą przyznamy punkty.
Dla 150 drużyn mamy 150 bonów o wartości 50 zł do księgarni internetowej Gandalf. Kto je otrzyma, będzie zależało od wyniku drużyny i czasu nadesłania odpowiedzi.
 
Do zabawy zapraszamy 2-5-osobowe zespoły. Warunkiem udziału jest wcześniejsze zgłoszenie zespołu za pośrednictwem formularza rejestracyjnego, do którego link znajdziecie w wydarzeniu. Wystarczy podać nazwę zespołu, liczbę jego członków, imię i nazwisko kapitana drużyny oraz adres email, z którego będziecie prowadzili grę.
Uwaga! Adres email będzie Waszym znakiem rozpoznawczym podczas gry i jego zmiana nie będzie możliwa.
 
Na zgłoszenia czekamy od czwartku 17 września do piątku 25 września do południa. Regulamin i szczegóły znajdziecie na wydarzeniu na Facebooku. Szukajcie nas, wpisując Chochlik Na Stronie – internetowa gra językowa.