Ervan Keravec na festiwalu Audio Art

Kultura / Koncerty/Muzyka
dodano: 31 października 2023

Termin:
26 listopada 2023 – Kraków

Festiwal Audio Art w Krakowie odbywa się nieprzerwanie od 1993 roku. W roku bieżącym przypada jego 30-ta jubileuszowa edycja. Premierowe koncerty, instalacje i performansy dotyczą przeglądu najważniejszych projektów sztuki dźwiękowej i muzyki współczesnej z całego świata. Ważne miejsce w programie zajmują polskie premiery o szczególnym wymiarze. Definiują nowy paradygmat sztuki współczesnej. Zawierają elementy powiązane z tożsamością artysty, jego szczególnej misji w formowaniu lokalnej kultury. Porządkują świat postpandemiczny z zabezpieczeniem dziedzictwa kulturowego. Kreują nowe formy sztuki wyrafinowanej, zaangażowanej wobec współczesnych wyzwań stawianych przez migrację i zagrożenia związane z wojną. Koncerty i instalacje będą prezentowane w Hevre, Akademii Muzycznej oraz w sieci.

Ervan Keravec

Francuz jest wirtuozem gry na szkockich dudach, interesuje się zarówno muzyką tradycyjną, jak i współczesną, również tą improwizowaną.

Urban Pipes Keraveca to utwór kontekstowy, częściowo improwizowany, inspirowany przestrzenią, miastem i okolicznościami, w których jest wykonywany. Urban Pipes to nietypowe trio łączące tradycyjne instrumentarium i elektronikę: ciągłe dmuchanie i brzęczenie dud, gra z syreną poprzez ruchy oscylacyjne, trzask i nietypowe dźwięki bombardy, wszystko połączone elektroniką. Wywołująca niepokój syrena z otaczającymi dźwiękami, które mogą nigdy się nie skończyć...

Wykonawcy:
dudy, koncepcja i kompozycja: Erwan Keravec
pomort zwany także bombardą i kompozycja: Guénolé Keravec
elektronika i kompozycja: Alain Mahé

Erwan Keravec na Festiwalu Audio Art
Utwór „Urban Pipes”
26 listopada 2023, Kraków
Hevre, godz. 18.00