Justyna Bacz "Femmes czyli kobiety"

Kultura / Koncerty/Muzyka
dodano: 17 lutego 2020

Termin:
9 marca 2020 – Warszawa
Justyna Bacz z Zespołem
Koncert promocyjny najnowszej płyty

9 marca 2020 r. o godz. 19.30
Teatr Kamienica, Warszawa, Al. Solidarności 93
 
„Femmes czyli kobiety”  to niezwykłe spotkanie z piosenką francuską. Na spektakl składają się utwory z repertuaru francuskich i francuskojęzycznych artystek obecnych na scenie muzycznej XX i XXI wieku.  Édith Piaf, Mireille Mathieu, Dalida, Céline Dion, czy Zaz to tylko niektóre z nich.
Piosenki w interpretacji Justyny Bacz, zaśpiewane w oryginalnych wersjach językowych oraz polskich autorskich przekładach układają się w opowieść o kobiecie i ważnych momentach  jej życia. „Femmes czyli kobiety”  to 16 kobiet i 16 różnych emocji …
 
Justyna Bacz jest laureatką szeregu nagród na festiwalach piosenki, m.in. w Paryżu na Festiwalu „Dni Georgesa Brassensa” („Journées Georges Brassens”), na Europejskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Châteauroux we Francji, Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie, Przeglądzie Piosenek G. Brassensa w Poznaniu, Festiwalu Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie. W 2018 r. za promowanie kultury francuskiej w Polsce została odznaczona Kawalerskim Orderem Sztuki i Literatury nadawanym przez Ministerstwo Kultury Republiki Francuskiej.
W 2020 otrzymała  Grand Prix francuskiego stowarzyszenia „Les Amis de Georges” za kobiecą interpretację utworów Georgesa Brassensa dla zagranicznych wykonawczyń. Jest nominowana do osobowości roku „Polski Times”2020.
Nagrała siedem albumów bardzo pochlebnie przyjętych przez krytyków i publiczność polską i francuską: „Tête-à-tête”(2006), „Brassens mon amour” (2008), „Empatik”  (2013), „Francuska chanson française” (2014), „Dalida pieśń miłości chant d’amour” z udziałem Anny Riveiro i Sergio Bettasa(2017),  „Femmes czyli kobiety” (2019) oraz "Dalida pieśń miłości. Koncert w Polskim Radiu Lublin"  wydany przez Polskie Radio Lublin. Justyna Bacz koncertuje w Polsce i we Francji, w Niemczech, gdzie uczestniczy m. in. w Festiwalu im. G. Brassensa w Berlinie- Basdorf.
Występowała także w Szwajcarii oraz w  USA. Parokrotnie była zapraszana z recitalami z okazji Narodowego Święta Francji przez Ambasadę i Konsulat Francji. Od wielu lat  bierze udział w wydarzeniach kulturalnych podczas Festiwalu Frankofonii, a także w Międzynarodowym Festiwalu Bardów OPPA i Festiwalu Brassens-Festival in Berlin-Basdorf. Współpracuje z Instytutem Francuskim i Ośrodkami Alliance Française, Teatrem Kamienica w Warszawie. Na stałe związana jest ze sceną  „ Piwnicy na Wójtowskiej” w Warszawie. Współpracuje ze
 
 
 
znakomitymi muzykami w kraju i za granicą.
Więcej o Artystce na stronie: www.justynabacz.net.
Płyta „Femmes czyli kobiety” dostępna jest na empik.com oraz w Księgarni „Atlas” w Warszawie, Al. Jana Pawła II 26.
 
Wykonawcy:
Justyna Bacz - śpiew, koncepcja, scenariusz, tłumaczenia piosenek
Zespół muzyczny pod kierownictwem Mariusza Dubrawskiego w składzie:
Mariusz Dubrawski -  fortepian, aranżacje
Mariusz „Fazi” Mielczarek - saksofony
Maciej Kopczyński - gitary
Wojciech Ruciński - gitara basowa
Grzegorz Poliszak  - perkusja
Wizualizacje graficzne - Jarosław Kazior
 
 
Patronat: GADIF - Grupa Ambasad, Delegacji, Instytucji Frankofońskich, Instytut Francuski  w Polsce,
Partnerzy: Stowarzyszenie Francja-Polska, Francusko-Polska Izba Gospodarcza, PROCARD, Teatr Kamienica