Festiwal Carnaval Sztukmistrzów

Kultura / Festiwale
dodano: 6 lipca 2023

Termin:
27 - 30 lipca 2023 – Lublin

Carnaval Sztukmistrzów to popisy gwiazd cyrku światowej sławy. Pokazy uliczne, spektakle teatralno-cyrkowe, warsztaty, fire show. W trakcie imprezy odbywają się występy uznanych, światowych formacji czy zespołów prezentujących sztukę nowego cyrku. Widownia zostaje zaczarowana i wraz z artystami odbywa niepowtarzalną podróż po świecie niecodziennych zjawisk. Sceną staje się ulica, a aktorem jest zarówno artysta, jak i widz. To czas, gdy granice przestają istnieć.

Do miasta zjeżdżają artyści uliczni i mistrzowie sztuki cyrkowej z całego świata, aby prezentować magiczne, zapierające dech w piersiach spektakle i pokazy. To najbardziej różnorodny performatywnie festiwal w kraju. Wyjątkowy i pełen inspiracji bazar ze sztuką. Tylko w Lublinie na Carnavale można zobaczyć to, co najlepsze w sztuce współczesnego cyrku, klaunady, akrobatyki i buskingu z całego świata.

Dodatkowo w ramach Carnavalu odbywa się także Urban Highline – najstarszy i wciąż największy festiwal highline’owy na świecie.

Na tegorocznej edycji festiwalu jak zwykle nie może zabraknąć artystów z Francji.

Francja to kolebka nowego cyrku i francuskie zespoły od zawsze pojawiają się podczas Carnavalu Sztukmistrzów. Nie inaczej będzie w tym roku. Na Placu Zamkowym dwukrotnie wystąpi grupa Akoreacro, z widowiskiem ARRET d'URGENCE, które z pewnością przyciągnie widzów i zaprosi ich do wspólnej, muzyczno-akrobatycznej zabawy.
Naczepę, zamienioną w wielofunkcyjną cyrkową scenę, zaopatrzoną w trampoliny i konstrukcje z trapezami, zamieszkuje kilkunastoosobowa grupa wesołych i niesamowicie uzdolnionych akrobatów. Jest ich wielu, a każdy jest wirtuozem. Katastrofy i wypadki, które mnożą się na scenie, gaszone i rozpalane są przez loty akrobatów i muzyczne akcenty. Podczas całego spektaklu odgrywany jest koncert, a zgromadzeni na ciężarówce i wokół niej muzycy i akrobaci bawią się prawami grawitacji, tworząc wielką cyrkową symfonię.

Kiedy: 28.07 godz. 22.00 i 29.07 godz. 21.00
Gdzie: Plac Zamkowy
Wstęp wolny

Zobacz program festiwalu

Festiwal Carnaval Sztukmistrzów
27 – 30 lipca

Lublin