Festiwal Materia Prima

Kultura / Festiwale
dodano: 26 stycznia 2023

Termin:
17 - 28 lutego 2023 – Kraków

Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy, organizowany Teatr Groteska w Krakowie, prezentuje odkrywcze i zaskakujące spektakle, w których działania teatralne łączą się z nowym cyrkiem, tańcem, multimediami oraz technikami teatru lalek, masek i cieni, gdzie wyobraźnia nie ma granic, a działania aktorów przeczą często prawom fizyki.

Na tegoroczną edycję organizatorzy zaprosili aż dwa francuskie spektakle:

 

17-18. 02. 2023 - 19.00
Wanted Posse - Speak’n’Dance Easy

Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232
bilety

Podczas spektaklu grupy Wanted Posse pt. Dance’N'Speak Easy będziemy mogli podziwiać wirtuozerską sprawność zespołu  w skrupulatnie dopracowanej i zabawnej scenografii, nieoczekiwany koktajl,  łączy w sobie taniec hip-hopowy, śpiew i burleskę.

Wanted Posse to francuski punkt odniesienia w świecie hip hopu – laureat kilku tytułów mistrza świata, w tym w międzynarodowym konkursie  breakdance Battle Of The Year w 2001 roku. Artyści Wanted Posse, znani są ze swojej scenicznej kreatywności i techniki, łamali hip-hopowe kody, aby podkreślić innowacje w choreografii i osobowość każdego z tancerzy. Wyobraźnia pomaga im tworzyć choreografie pełne śladów inspiracji wpływami kulturowymi i artystycznymi. Tap dance, pantsula, tańce afrykańskie i azjatyckie… – każdy styl jest tu analizowany i adaptowany do ich unikalnego melanżu gatunków „melt’hip-hop”.

 

Compagnie Käfig - Vertikal
18-19.02.2023 - 19.00

Centrum Kongresowe ICE Kraków – Sala Teatralna S2, ul. Marii Konopnickiej 17
bilety

W swojej nowej produkcji  Mourad Merzouki opuszcza ziemię i bawi się grawitacją, konfrontując taniec hip-hopowy, który jest bardzo mocno oparty na kontakcie z podłożem, z działaniami w pionie. Tancerze poruszają się w powietrzu, skaczą, wspinają się i fruwają, wnosząc do arsenału środków tańca hip-hop nieważkość i poezję.

Käfig to zespół taneczny powstały w 1996 roku. Wystawia kreacje inspirowane językiem miejskiego tańca i hip-hopu w połączeniu z innymi językami choreograficznymi i artystycznymi.
Zespół o tej pory wystąpił w 700 miastach i 65 krajach, dając ponad 4 tysiące przedstawień, które obejrzało 2 miliony widzów.