Festiwal muzyczny "Les Nuits du monde"

Edukacja
dodano: 31 maja 2021

Termin:
21 czerwca 2021

Pierwsza polska edycja festiwalu « Les Nuits du monde » odbędzie się 9 i 10 października 2021.

« Les Nuits du monde » są świętem muzyki frankofońskiej, w ramach którego nauczyciele języka francuskiego mogą skorzystać ze szkoleń a dzieci i młodzież w wieku od 11 do 19 lat z warsztatów muzycznych.

Młodzież biorąca udział w festiwalu będzie interpretować piosenki wybranych artystów frankofońskich w czasie koncertu retransmitowanego w streamingu. Uczestnicy przejdą również dwudniowe szkolenie doskonalące w śpiewie i interpretacji francuskich tekstów, by ich wykonanie było jak najlepsze.

Festiwal jest dla młodych umuzykalnionych ludzi doskonałą okazją do zapoznania się z językiem francuskim poprzez muzykę. Festiwal umożliwi im występ na scenie ze wsparciem profesjonalistów, w tym Iris Munos, aktorki, piosenkarki, twórczyni i dyrektorki Festiwalu.

Pierwsza edycja jest organizowana przez Iris Création z pomocą instytutu Francuskiego w Polsce

Zapisy przyjmowane się do 21 czerwca 2021 za pośrednictwem strony internetowej festiwalu.

Nauczycielom, którzy pragną dowiedzieć się więcej o festiwalu organizatorzy proponują spotkanie na Zoomie, w którym udział wezmą, oprócz organizatorów, również nauczyciele, którzy już zgłosili chęć uczestnictwa. Będzie możliwość zadawania pytań i dyskusji.

Prosimy zapisywać się na to spotkanie przez stronę festiwalu. By dowiedzieć się więcej zapraszamy do kontaktu z Iris création.