Festiwal Nuits de Pologne w streamingu

Kultura, Edukacja / Koncerty/Muzyka
dodano: 16 listopada 2021

Termin:
11 grudnia 2021 – online

Pierwsza edycja festiwalu piosenki Nuits de Pologne miała miejsce w dniach 9-10 października br. w Zabrzu. 9 grup młodzieżowych wystąpiło w prestiżowej sali Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.

Festiwal piosenki frankofońskiej Nuits de Pologne jest organizowany przez założone w 2020 roku Frankofońskie Centrum Kształcenia i Twórczości Artystycznej Iris Création i wspierany przez Instytut Francuski w Polsce.

Festiwal opiera się na prostej zasadzie, mianowicie francuskojęzyczni autorzy tekstów i kompozytorzy udostępniają swoje utwory młodzieży szkolnej i jej opiekunom - nauczycielom języka francuskiego. Uczniowie wybierają piosenkę i opracowują jej wykonanie solowo lub zespołowo. Następnie wybrani młodzi muzycy są zapraszani do udziału w festiwalu, w którego programie jest również szkolenie muzyczne, indywidualna opieka profesjonalisty oraz spotkania z artystami przed koncertem finałowym.

Ze względu na ograniczenia sanitarne pierwsza edycja odbyła się w ograniczonym gronie. Dlatego koncert finałowy zostanie powtórzony w streamingu na YouTube w sobotę 11 grudnia br.

Po więcej wiadomości zapraszamy na stronę festiwalu. Tam możecie zapoznać się z młodymi utalentowanymi artystami i zarejestrować się na koncert: