Finał konkursu "Mój doktorat w 180 sekund" w Europie Środkowej : wystąpienia i głosowanie online

Studia i nauka
dodano: 1 czerwca 2021

Termin:
9 czerwca 2021

Tegoroczną edycję finału Europy środkowej w konkursie "Mój doktorat w 180 sekund" organizuje Instytut Filologii Romańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, we współpracy z Instytutem Francuskim w Polsce i partnerami wydarzenia.

16 doktorantów francuskojęzycznych uczestniczących w finale reprezentuje 5 krajów: Węgry, Słowację, Austrię, Czechy i Polskę.

Uczestnicy mają dokładnie 3 minuty, żeby w wystąpieniu poświęconym tematowi swojego doktoratu w języku francuskim przekonać jurorów i publiczność.  

Tegoroczni finaliści zajmują się różnymi dziedzinami nauki : chemię, ekologię, literaturę, nauki polityczne i wiele innych!

Zwycięzca finału Europy środkowej zakwalifikuje do międzynarodowego finału konkursu, który odbędzie się we wrześniu w Paryżu. 

W tym roku uczestnicy zmierzą się po raz kolejny w rozgrywkach finałowych zorganizowanych online.

Nagranie wszystkich 16 wystąpień finałowych zostanie udostępnione w mediach społecznościowych w środę 9 czerwca 2021 r. o godz. 17. Bezpośrednio po jego zakończeniu odbędzie się głosowanie publiczności (na stronie wydarzenia na Facebook'u).

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone tego samego dnia, o godz. 18.

Zapraszamy do oglądania transmisji na żywo z ogłoszenia wyników i wręczenia nagród na platformie Zoom lub na facebook'u Instytutu Filologii Romańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody :

  • Nagroda za zajęcie 1. miejsca ufundowana przez Agence Universitaire de la Francophonie : szkolenie, tablet i podróż
  • Nagroda za zajęcie 2. miejsca ufundowana przez Wallonie-Bruxelles International : stypendium na pobyt badawczy od 1 do 3 miesięcy w Federacji Walonia-Bruksela (w wysokości 1403€ miesięcznie) wraz z biletem lotniczym
  • Nagroda za zajęcie 3. miejsca ufundowana przez Polską Akademię Nauk : voucher o wartości 200 euro
  • Nagroda publiczności ufundowana przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA) : wyjazd na konferencję naukową w Europie o wartości 4000 PLN (ewentualnie udział w wydarzeniu lub szkoleniu online)

Liczymy na obecność i udział publiczności, żeby wyłonić najlepsze wystąpienie!