IFP - Mediateka-Kwiecień 2020

Nowości w Mediatece, Warszawa, Kursy Warszawa
dodano: 17 kwietnia 2020

Termin:
16 maja 2020 – Warszawa
Drodzy Czytelnicy,

Mamy nadzieję, że ta wiadomość zastanie Was i Waszych bliskich w dobrym zdrowiu.

Na początek, praktyczna informacja! Ponieważ  jeszcze nie wiemy  kiedy będziemy mogli otworzyć mediatekę, aby uniknąć opłat za opóźnienia, przedłużyliśmy okres wypożyczenia materiałów do 16 maja. Dotyczy to pozycji, których data zwrotu wypadała między 1 stycznia a 15 maja 2020. Jeżeli będzie taka konieczność, to przesuniemy ponownie termin zwrotu.

Czas przymusowej kwarantanny jest okazją do zapoznania się z licznymi źródłami kultury w języku francuskim dostępnymi online  (sztuka, muzyka, filmy, literatura …). Instytut Francuski w Polsce regularnie wysyła swoim słuchaczom i czytelnikom rekomendacje kulturalne. Aby mieć dostęp do tych sugestii, prosimy śledzić nasze media społecznościowe:
Bardzo zachęcamy do korzystania z Culturethèque, mediateki cyfrowej Instytutu Francuskiego: www.culturetheque.com. Można tam znaleźć wiele pozycji do pobrania lub czytania w streamingu: książki, dzienniki, czasopisma, filmy dokumentalne, płyty z muzyką i piosenkami, książki audio… dla dorosłych, młodzieży i dzieci.
Możecie podzielić się z nami Waszymi ulubionymi odkryciami w Culturethèque! Z przyjemnością umieścimy Wasze teksty online, aby inni czytelnicy mogli się z nim zapoznać. Więcej informacji jak uczestniczyć w tej akcji znajdziecie tutaj: https://www.facebook.com/institut.francais.varsovie/photos/a.210168242347152/3087829984580949/?type=3&theater
 
Ważne informacje dotyczące Culturethèque:
  • Jeżeli nie pamiętacie danych do logowania, to prosimy o informację, a wyślemy je ponownie. Tak samo jeśli skończył się dostęp do Culturethèque bo wygasł abonament do mediateki w czasie obecnego zamknięcia, prosimy o mail na ten adres: biblio@institutfrancais.pl,  a przedłużymy go.
  • Streaming funkcjonuje na wszystkich urządzeniach mających aktywny dostęp do Internetu.
  • Do pobierania z Culturethèque można używać wszystkich nośników oprócz Kindle’a Amazona.
  • Ponieważ z Culturethèque korzystają obecnie bardzo liczni czytelnicy z całego świata, Instytut Francuski i jego współpracownicy robią wszystko, żeby polepszyć techniczną jakość usługi (wymiana serwera…).  Z tego powodu mogą wystąpić chwilowe zakłócenia tak jak ostatnio przy dostępie do ePresse, Divercities i Cyberlibris. Prosimy o wyrozumiałość.
 
Drodzy Czytelnicy,

Zapewniamy Was o naszej sympatii w tym trudnym czasie i mamy nadzieję, że  Culturethèque i powyższe sugestie pomogą Wam przetrwać i umilą, na ile to możliwe, kwarantannę.

Do zobaczenia wkrótce!
 
Bibliotekarze
Instytutu Francuskiego w Polsce
Warszawa