Kino Na Stolarskiej

Kultura / Kino/Filmy
dodano: 19 września 2023

Termin:
30 września 2023 – Kraków

W ramach dnia otwartego w Instytucie Francuskim zapraszamy na komediowy mini maraton filmowy. Film z polskimi podpisami.

 

10.00 – 12.00 Panienki z Rochefort - reż. Jacques Demy, 1966, Francja, 120min

Delphine i Solange to dwie piękne, dowcipne 25-letnie bliźniaczki. Blondynka Delphine uczy tańca, a rudowłosa Solange udziela lekcji muzyki. Żyją muzyką, tak jak inni bujają w obłokach i marzą o znalezieniu prawdziwej miłości za rogiem. Do miasta przybywa wesołe miasteczko. Artyści często odwiedzają bar prowadzony przez matkę bliźniaczek. Zbliża się wielki jarmark, a rozmarzony marynarz szuka swojej idealnej kobiety…

Obsada:  Michel Piccoli, Jacques Perrin, Gene Kelly, Catherine Deneuve, Danielle Darrieux, Françoise Dorléac, George Chakiris

 

12.15 – 14.05 Francuski Minister – reż.  Bertrand Tavernier, 2013, Francja, 114 min

Arthur Vlaminck przygotowujący swoją pracę magisterską, zostaje zatrudniony przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Jego zadaniem jest pisanie przemówień ministra! Musi jednak nauczyć się radzić sobie z niuansami i świtą ministra, a także znaleźć dla siebie miejsce między dyrektorem gabinetu a doradcami, którzy orbitują na  Quai d'Orsay, gdzie stres, ambicja i brudne sztuczki nie są rzadkością. Na podstawie komiksu Christophe'a Blaina i Abla Lanzaca, wydanego przez Dargaud w 2010 i 2011 roku.

Obsada: Raphaël Personnaz, Thierry Lhermitte, Niels Arestrup, Gayet Julie, Anaïs Demoustier, Julie Gayet, Jane Birkin

 

14.20 – 16.00 Dzieci, praca, dron – reż. Bruno Podalydès, 2020, Francja, 92 min

Bezrobotny Alexandre ma dwa miesiące, by udowodnić żonie, że jest w stanie opiekować się dwójką małych dzieci i być niezależnym finansowo. Problem polega na tym, że w The Box, przyjaznym start-up’ie, który chce go zatrudnić na okres próbny, panuje zasada : "Żadnych dzieci!", a Séverine, jego przyszła szefowa, jest "zabójczynią" o wybuchowym temperamencie. Aby dostać pracę, Alexandre musi kłamać... Czy poznanie Arcimboldo, samozwańczym przedsiębiorcą i królem dorywczych prac na aplikacjach, pomoże mu pokonać wszystkie wyzwania?

Obsada: Denis Podalydès, Sandrine Kiberlain, Bruno Podalydès, Yann Frisch, Luàna Bajrami, Leslie Menu, Michel Vuillermoz.

 

Kino Na Stolarskiej
Instytut Francuski w Krakowie
30 września
10.00-16.00
ul. Stolarska 15
Sala 202, II p.