Komiksowy miesiąc frankofonii! Konkurs i spotkanie z belgijskimi autorami komiksów!

Kultura / Książki/Spotkania/Debaty
dodano: 5 marca 2021

Termin:
5 - 31 marca 2021 – Kraków

od 5 do 28 marca 2021 roku
Konkurs na francuski komiks

W marcu zostań  rysownikiem ! Jesteś licealistą lub studentem w Polsce, znasz francuski i lubisz komiksy? Biuro Walonia-Bruksela w Polsce we współpracy z krakowskim oddziałem Instytutu Francuskiego w Polsce oraz Krakowskim Stowarzyszeniem Komiksowym ma przyjemność zaprosić uczniów i studentow uczących się jezyka francuskiego do udziału w konkursie komiksowym. Podobnie jak dziesięciu francuskojęzycznych artystów, którzy dali się wciągnąć w grę polegającą na zilustrowaniu jednego z „dziesięciu słów, którym (nie) brakuje powietrza”. Weźcie ołówki i przygotujcie komiks z jednym z dziesięciu słów: „« aile », « allure », « buller », « chambre à air », « décoller », « éolien », « foehn », « fragrance », « insuffler », « vaporeux ». Do wygrania bon podarunkowy o wartości 150 euro oraz wiele komiksów! Regulamin konkursu i broszurę Dis-moi dix mots są dołączone poniżej. Na prace czekamy do 24 marca 2021 . Należy je przesłać do: m.giraud@delwalbru.be

 

9 marca o godzinie 17:00 i 11 marca o godzinie 19:00
Wirtualne spotkania z belgijskim rysownikiem Mathieu Burniatem (dla uczniów i studentów uczących się jezyka francuskiego).

 

9 i 11 marca Wallonie-Bruxelles International i Instytut Francuski na Węgrzech mają przyjemność zaprosić Państwa do udziału w wirtualnych spotkaniach z belgijskim autorem i projektantem komiksów Mathieu Burniatem we wtorek 9 marca o godzinie 17:00 i 11 marca o godzinie 19:00. W programie tych spotkań: kariera artystyczna autora, etapy pracy nad komiksem oraz dyskusja z uczestnikami spotkania. Spotkania będą odbywać się w języku francuskim bez tłumaczenia i przeznaczone dla uczniów szkół średnich i studentów uczących się francuskiego.

We wtorek 9 marca, godz. 17:00: spotkanie z licealistami;

W czwartek, 11 marca, godz. 19:00: spotkanie ze studentami.

 Wydarzenie online z ograniczoną liczbą miejsc.

Rejestracja jedynie przez nauczyciela pod linkiem: https://forms.gle/jMTKSwa7TrKdDpMN6

 

od 26 do 28 marca
Krakowski Festiwal Komiksu

 

Krakowski Festiwal Komiksu to coroczne miejsce spotkań miłośników komiksów, ilustracji i animacji. W tegorocznym programie przewidziano 15 godzin atrakcji dla czytelników komiksów: spotkania autorskie oraz okrągłe stoły z gośćmi z Polski i zagranicy. Festiwal odbędzie się w całości online i będzie dostępny w mediach społecznościowych. W tym roku na Krakowski Festiwal Komiksu pojawią się artyści z Belgii, Francji, Argentyny i Szkocji: David Vandermeulen - ilustrator komiksu „Sapiens” (według scenariusza Yuvala Noah Harari), Max De Radiguès - autor  „Bastard”, Stephen Desberg - scenarzysta słynnego serialu „Skorpion”, którego ostatni odcinek rozgrywa się częściowo w Krakowie.

 

Broszura: http://www.wallonia.pl/sites/default/files/DMDM_2021_BD.pdf