Konferencja klimatyczna Trójkąta Weimarskiego w formule online

Studia i nauka / Konferencja
dodano: 31 sierpnia 2022

Termin:
27 września 2022 – online

Konferencja klimatyczna Trójkąta Weimarskiego w formule online, we wtorek 27 września 2022 r.

Francja, Niemcy i Polska na drodze do zrównoważonej przyszłości: społeczeństwo obywatelskie i nauka zjednoczone na rzecz neutralności klimatycznej w Europie.

Naukowcy i przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego z Francji, Niemiec i Polski będą dyskutować podczas konferencji online o sposobach na neutralną klimatyczną przyszłość w Europie oraz możliwościach współpracy w tej dziedzinie.

Dyskusje skoncentrują się w szczególności na wynikach badań w dziedzinie energetyki i klimatu oraz ich konkretnym wdrożeniu. Szczególny nacisk zostanie położony na pełne uczestnictwo społeczeństwa w projektach naukowych, cel realizowany w ramach tzw. badań „transdyscyplinarnych”. Prelegenci konferencji wymienią się swoimi doświadczeniami, tworząc w ten sposób nowe silne powiązania między badaniami instytucjonalnymi, a działaniami społeczeństwa obywatelskiego.

W krajach Trójkąta Weimarskiego celem jest nadanie nowego impulsu współpracy pomiędzy partnerami ze środowiska naukowego i społeczeństwa obywatelskiego. Oczekuje się pomysłów i propozycji osiągnięcia celu Unii Europejskiej w zakresie neutralności klimatycznej w określonych ramach czasowych. Konferencja zachęci społeczność naukową do współpracy ramię w ramię ze społeczeństwem obywatelskim, aby poczynić postępy w ich pracach na rzecz większego odniesienia się do problemów i potrzeb obywateli.

Konferencja odbędzie się w języku angielskim 27 września 2022 r. w godzinach 10:00 - 13:15.

Aby wziąć udział w konferencji prosimy o rejestrację do 20 września u Pani Sylwii Andralojc-Bodych, Germanwatch: andralojc@germanwatch.org

Program i zaproszenie do pobrania poniżej: