KONKURS PLASTYCZNY „TŁUMACZ - Żaba w gardle”

Edukacja
dodano: 2 października 2018

Termin:
30 września - 7 października 2018 – Kraków
30 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tłumacza. Z tej okazji chcielibyśmy bliżej przyjrzeć się roli, jaką tłumacz odgrywa we współczesnym świecie.
Każdy obcy język kryje w sobie wiele pułapek, w które łatwo wpaść i które stały się tematem licznych anegdot. Czy w każdym języku pogoda jest pod psem, kupuje się kota w worku albo grucha jak dwa gołąbki?
Niedostateczna znajomość zwrotów frazeologicznych powoduje często nie tylko błędy w tłumaczeniach, lecz też nieporozumienia, dezorientację, a czasem wybuchy śmiechu.
Może znacie związki frazeologiczne ze zwierzętami w języku, którego się uczycie, które Was szczególnie zaciekawiły, rozbawiły lub zaskoczyły? Spróbujcie je przedstawić plastycznie! To tegoroczne zadanie konkursowe z okazji Międzynarodowego Dnia Tłumacza w Krakowie.
 
Tak więc Jettez-vous dans la guele du loup ! Prendete due piccioni con una fava. Se astuto como un lince. Czekamy na wasze prace, zaskakujące i pełne humoru i mamy nadzieję, że po konkursie wszyscy powiedzą „wir haben Schwein gehabt”!