Międzynarodowy Dzień Nauczyciela Języka Francuskiego 2021

Edukacja
dodano: 1 października 2021

Termin:
25 listopada 2021 – Polska

Międzynarodowy Dzień Nauczyciela Języka Francuskiego obchodzony od 2019 jest poświęcony nauczycielom języka francuskiego, a także nauczycielom uczącym innych przedmiotów w tym języku w oddziałach dwujęzycznych na całym świecie.

Jaki jest jego cel? Chodzi o dowartościowanie zawodu nauczyciela języka francuskiego poprzez działania i wydarzenia, które integrują i konsolidują to środowisko, tworząc więzi solidarności. W tym dniu zachęcamy nauczycieli do spotkań i rozmów towarzyskich, a także dzielenia się doświadczeniem.

W tym roku Instytut Francuski w Polsce i 5 stowarzyszeń nauczycieli języka francuskiego działających w Polsce (Prof-Europe, Europa Języków i Kultur, Łódzkie Bardziej Francuskie, Bilinguis, Plejada) razem z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji (ORE) i koordynatorem Alliance française w Polsce zaproponują nauczycielom program centralnych obchodów przypadających w dniu 25 listopada 2021.

Zachęcamy również nauczycieli do uczczenia tego dnia we własnej szkole np. organizując wspólne słuchanie piosenek czy też oglądanie filmu. Takie wydarzenia chętnie zamieścimy w ogólnopolskim programie obchodów.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z sylvie.maury@institutfrancais.pl.