Międzynarodowy Dzień Nauczyciela Języka Francuskiego 2021

Edukacja
dodano: 1 października 2021

Termin:
25 listopada 2021 – Polska

Międzynarodowy Dzień Nauczyciela Języka Francuskiego obchodzony od 2019 jest poświęcony nauczycielom języka francuskiego, a także nauczycielom uczącym innych przedmiotów w tym języku w oddziałach dwujęzycznych na całym świecie.

Jaki jest jego cel? Chodzi o dowartościowanie zawodu nauczyciela języka francuskiego poprzez działania i wydarzenia, które integrują i konsolidują to środowisko, tworząc więzi solidarności. W tym dniu zachęcamy nauczycieli do spotkań i rozmów towarzyskich, a także dzielenia się doświadczeniem.

W tym roku Instytut Francuski w Polsce i 5 stowarzyszeń nauczycieli języka francuskiego działających w Polsce (Prof-Europe, Europa Języków i Kultur, Łódzkie Bardziej Francuskie, Bilinguis, Plejada) razem z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji (ORE) i koordynatorem Alliance française w Polsce proponują nauczycielom program centralnych obchodów przypadających w dniu 25 listopada 2021.

Program obecnej, trzeciej edycji został nieco zmieniony. Konkurs „Mon idée pour le français" posiada teraz dwie kategorie uczestników; jest adresowany zarówno do nauczycieli jak i do studentów-przyszłych nauczycieli. Prezentacje uczestników mają mieć formę krótkich filmów wideo.

W programie święta będzie czas poświęcony grywalizacji treści oraz wywiad z pisarką, która odpowie na pytania nauczycieli.
Program dnia i regulamin konkursu można pobrać pod artykułem.

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o zarejestrowanie się pod linkiem:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdya_Jt3Q0RuH-xzc9dqIKJDW4pyQaFRs6irsxqoHAU54ug6A/viewform