Międzynarodowy Festiwal Sztuki Opowiadania

Kultura / Festiwale
dodano: 19 października 2021

Termin:
17 - 21 listopada 2021 – Warszawa

Już po raz szesnasty odbędzie się w Warszawie  Międzynarodowy Festiwal Sztuki Opowiadania MITO/LOGIE organizowany przez „Grupę Studnia O.” Festiwal zaprasza wybitnych opowiadaczy z Polski i z Europy. Tegoroczna edycja kładzie akcent na mity, ich interpretacje i współczesne realizacje sceniczne.

Francję reprezentować będzie w tym roku dwoje artystów: opowiadaczka FRANCINE VIDAL i muzyk SERGE TAMAS, pochodzący z Gwadelupy na Karaibach. Zaprezentują oni dwukrotnie spektakl „Odyseje”, w którym epizody z eposu Homera splatają się z „małymi” odysejami- tułaczkami współczesnych uchodźców. Tematem przewodnim tych wszystkich wątków jest pytanie: Co sprawia, że ​​czujesz się u siebie poza własnym terytorium?

Spektakl w języku francuskim ze scenicznym przekładem na język polski - 18 listopada, 11.30 i 21 listopada, 19.00
Więcej informacji tutaj.

Serge Tamas wystąpi również w « Uwaga! Przejścia nie ma. Mitologie rodzinne » akompaniując polskim artystom z « Grupy Studnia O.», 19 listopada, 19.00. 

Ponadto już pierwszego dnia festiwalu wybrzmią mocne francuskie akcenty :

- « Promieniotwórcza. Z mitologii nauki», spektakl o Marii Skłodowskiej-Curie w wykonaniu Magdy Leny Górskiej, polsko-francuskiej opowiadaczki i pieśniarki, z muzyką Serge’a Tamasa,

17 listopada, 19.00,

- « Kandyd, czyli optymizm » (na podstawie Woltera) w wykonaniu Małgorzaty Litwinowicz et Jolanty Kossakowskie, 17 listopada, 21.00,

Instytut Francuski w Polsce jest partnerem festiwalu.

Festiwal jest realizowany dzięki wsparciu m.st. Warszawy, MKDNiS oraz Ambasady Królestw Niderlandów.