OFCA / VII Oleśnicki Festiwal Cyrkowo-Artystyczny

Kultura / Festiwale
dodano: 29 czerwca 2021

Termin:
13 - 15 sierpnia 2021 – Oleśnica

Oleśnica po raz kolejny ma zaszczyt zaprosić na nietuzinkowe święto Nowego Cyrku! To już VII edycja Oleśnickiego Festiwalu Cyrkowo-Artystycznego, podczas którego przez ulice miasta przetoczy się wielobarwna fala sztuki cyrkowej.

W tym roku festiwal gościć będzie 20 zespołów i artystów z różnych zakątków świata. Swoje umiejętności, czar i charyzmę będą prezentować w urokliwych punktach starego miasta, takich jak Rynek, Zamek Książęcy, dziedziniec Poczty czy niecka Pomnika Ery Kosmicznej! W programie również cztery spektakle  sceniczne, między innymi “ConSéquences” francuskiego duetu Les Paraconteurs, który w nienachalny sposób zabierze publiczność do świata absurdu. Nic nie będzie odróżniało ich od zwykłych śmiertelników. W czasie godzinnego spektaklu skonfrontują się z różnymi sytuacjami życia codziennego i dopiero wtedy na jaw wyjdą ich dziwactwa. Bez słów, a jakże wymownie, zaserwują publiczności solidną porcję humoru.

Mówiąc o OFCY nie możemy zapomnieć o jej nieodzownej części jaką jest highline czyli chodzenie po taśmach rozwieszonych między kamienicami czy też wieżami kościołów. Do przeżyć ekstremalnych należy również dołączyć widowisko fireshow, a dla najmłodszych uczestników festiwalu przewidziane są warsztaty cyrkowe odbywające się w czasie poprzedzającym spektakle.

Wstęp na wszystkie koncerty, warsztaty i większość przedstawień jest bezpłatny (za wyłączeniem spektakli scenicznych).

Więcej informacji na stronie internetowej oraz profilu festiwalu na Facebooku. Już wkrótce pojawi się również oficjalny program artystyczny.

festiwalofca.pl
www.facebook.com/festiwalofca