Aplikuj na studia artystyczne we Francji do 28 lutego !

Studia i nauka
dodano: 12 stycznia 2022

Termin:
28 lutego 2022 – online

Chcesz zrealizować studia artystyczne we Francji? Złóż aplikację przez CampusArt!

Otwarcie naboru online na studia artystyczne! Studiuj sztuki piękne, modę, dizajn, muzykę, film, dziedzictwo lub architekturę we Francji - aplikuj na platformie CampusArt do 28 lutego 2022!

Platforma CampusArt umożliwia dokonanie zapisu na studia artystyczne we Francji osobom, które ukończyły minimum pierwszy rok studiów licencjackich na kierunku artystycznym. Procedura CampusArt jest również skierowana do wszystkich osób, które chciałyby podjąć kształcenie na uczelni artystycznej od poziomu klas przygotowawczych (tzw. classes préparatoires). Sieć zarządzana jest przez Agencję Campus France w Paryżu ze wsparciem francuskich ministerstw Edukacji Narodowej, Szkolnictwa Wyższego, Nauki i Innowacji oraz Europy i Spraw Zagranicznych, a także Ministerstwa Kultury.

CampusArt to oferta blisko 150 uczelni artystycznych (publicznych i prywatnych) oferujących studia w zakresie sztuk wizualnych, architektury, kina, dziedzictwa narodowego, dizajnu, komunikacji wizualnej, mody, muzyki, architektury wnętrz, animacji 3D itp.

Proces rekrutacji online CampusArt jest dostȩpny dla studentów z całego świata. Wysyłając jeden wniosek, student może starać się o przyjęcie do wybranych przez siebie szkół spośród wszystkich należących do sieci CampusArt. Składanie wniosków poprzez portal jest całkowicie bezpłatne do momentu aż kandydat zdecyduje się przyjąć jedną z propozycji. Aplikacje rozpoczynają siȩ w listopadzie i kończą w lutym nastȩpnego roku.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym przewodnikiem dla kandydata dostępnym w wersji --> FRANCUSKIEJ lub -->ANGIELSKIEJ

 

KALENDARZ REKRUTACJI

1 listopada 2021 r. – 28 lutego 2022 r.

Otwarcie platformy CampusArt. Składanie dossier kandydata na platformie (dossier: kandydatura online i załączniki w formie elektronicznej) i wybór szkół lub uczelni z katalogu CampusArt.

28 lutego 2022 r.

Ostatni dzień składania kandydatur na platformie CampusArt. Od tego dnia rozpoczynają się rozmowy rekrutacyjne z kandydatami (telefonicznie lub online). Od tego dnia również uczelnie ogłaszają wyniki rekrutacji i składają kandydatom propozycje wstępnego zapisu.

30 kwietnia 2022 r. 

Ostatni dzień na ogłoszenie wyników rekrutacji i składanie przez uczelnie propozycji wstępnego zapisu na platformie CampusArt.

30 kwietnia - 15 maja 2022 r.

Kandydaci odpowiadają na propozycje uczelni i potwierdzają wybór za pośrednictwem konta w CampusArt.

15 maja 2022 r.

Ostatni dzień dla kandydatów odpowiedź na propozycje uczelni i potwierdzenie wyboru  za pośrednictwem konta w CampusArt. Zamknięcie strony rekrutacyjnej CampusArt.

30 maja 2022 r. 

Uczelnie przygotowują i wysyłają oryginalne zaświadczenia zapisu do CampusArt, który przekaże je zapisanym studentom.