Program mediateki (maj 2021)

Kultura, Nowości w Mediatece, Warszawa / Książki/Spotkania/Debaty
dodano: 10 maja 2021

Termin:
12 maja 2021, 17 maja 2021, 22 maja 2021 – Warszawa

Zawieszenie działania biblio-serwisu aż do odwołania

Z powodu uszkodzenia oprogramowania w mediatece biblio-serwis został zawieszony aż do odwołania. Przepraszamy za niedogodność.

Abonamenty do mediateki zostaną przedłużone o czas zamknięcia. Opłaty za spóźnienia zostają zawieszone.

W czasie zamknięcia zachęcamy Państwa do korzystania z naszej mediateki cyfrowej Culturethèque: https://www.culturetheque.com. Jeśli Państwa dostęp do tej platformy wygasł, prosimy o informację mailem abyśmy mogli przywrócić go: biblio@institutfrancais.pl

 

W oczekiwaniu na otwarcie mediateki, serdecznie zapraszamy na nadchodzące spotkania online:

 

Środa 12 maja, o godz. 19:00
Klub czytelników « Le bouche à oreille »

 

Lubicie czytać? Cenicie literaturę w języku francuskim? W  takim razie dołączcie do klubu czytelników online organizowanego przez mediatekę Instytutu Francuskiego w Warszawie!

Co miesiąc będziemy spotykać się aby podyskutować po francusku o książkach, które Wam się spodobały. Klub czytelników jest darmowy i dostępny dla wszystkich bez względu na poziom znajomości francuskiego. Jeśli uczestnik chce, może dołączyć  aby tylko posłuchać.

Na najbliższym spotkaniu, w środę 12 maja o godz. 19.00, na ZOOM-ie, można będzie zaprezentować jedną albo kilka wybranych przez siebie książek na temat "Powrót do przeszłości" to znaczy powieści historyczne, fabularyzowane biografie, thrillery historyczne... Aby zapisać się wystarczy wypełnić ten formularz: https://forms.gle/1cBDWcJA2YUJoNWC9

 

Poniedziałek 17 maja, o godz. 18:30
Spotkanie z Leïlą Slimani

 

Festiwal Literacki Sopot i Goyki 3 Art Inkubator serdecznie zapraszają na spotkanie z Leïlą Slimani, francusko-marokańską pisarką.

Będzie ono transmitowane na profilu FB festiwalu 17 maja o godz. 18:30, poprowadzi je Marta Perchuć-Burzyńska. Rozmowa będzie tłumaczona symultanicznie na język polski, a także na polski język migowy.

Spotkanie na FB

Leïla Slimani w 2014 roku wydała swoją pierwszą powieść, W ogrodzie pożądania (tłum. Agnieszka Rasińska-Bóbr), którą zwróciła uwagę krytyków. Dwa lata później została uhonorowana Nagrodą Goncourtów, najbardziej prestiżowym literackim wyróżnieniem we francuskojęzycznym świecie, za swoją drugą książkę, Kołysanka. Powieść została przełożona na 44 języki, w tym na język polski przez Agnieszkę Rasińską-Bóbr. W 2020 we Francji ukazała się Le pays des autres, pierwsza część trylogii, w której opowiada historię swojej rodziny. Główną bohaterkę, Mathilde, wzoruje na postaci babci, młodej Francuzki z Alzacji, która żyje w kolonialnym Maroku. Slimani angażuje się także w życie społeczno-polityczne, reprezentuje prezydenta Francji Emmanuela Macrona w Radzie Frankofonii.

 

Sobota 22 maja, o godz. 16:00
Godzina bajki

Zachęcamy do wzięcia udziału w cyfrowej godzinie bajki na ZOOM! Ewa i Stephane proponują spotkanie w sobotę 22 maja, o 16-tej, aby za sprawą bajek udać się w nieznane.

Będziemy opowiadać na dwa głosy, po francusku i po polsku.

Temat miesiąca : Dzień Matki

Aby zapisać się wystarczy wypełnić ten formularz: https://forms.gle/JDNMPSLRq3244tED9

 

Podobnewpisy