Rezydencja designerów „International Design Expeditions”

Kultura / Wystawy
dodano: 21 lipca 2021

Termin:
22 sierpnia - 3 października 2021 – Warszawa

Stowarzyszenie „International Design Expeditions”, założone przez francuską projektantkę Mathilde Bretillot, organizuje międzynarodowe rezydencje designerów, podczas których poznają oni miejscową kuchnię i współpracują z lokalnymi rzemieślnikami. Te spotkania są dla nich inspiracją do stworzenia prototypów innowacyjnych produktów w duchu zrównoważonego rozwoju.

Od 22 sierpnia do 3 października grupa projektantów z różnych krajów przyjedzie na rezydencję do Polski. W towarzystwie szefa kuchni Macieja Nowickiego z Villi Intrata w Wilanowie będą odkrywać polskie tradycje kulinarne, a w Manufakturze Majolika w Nieborowie poznają proces ręcznej produkcji ceramiki.

Na różnych etapach projektu będą im towarzyszyć studenci polskiej szkoły designu „School of Form”, dla których designerzy poprowadzą warsztaty. Następnie, z wykorzystaniem zarówno technik tradycyjnych jak i nowoczesnych technologii druku 3D, uczestnicy rezydencji zaprojektują prototypy naczyń i innych obiektów związanych z przetwarzaniem i podawaniem pożywienia.

Instytut Francuski w Polsce jest partnerem rezydencji „International Design Expedition” w Polsce. Wystawa finałowa całego projektu będzie miała miejsce we Francji w Fondation d’Entreprise Martell w 2022 roku.

Rezydencja „International Design Expedition” w Polsce jest także częścią tegorocznej edycji France Design Week, wydarzenia promującego francuskie wzornictwo.